Komunikacja i język

Każdy z nas potrafi porozumiewać się w języku polskim. Na co dzień rzadko zastanawiamy się jednak, jakie funkcje językowe pełnią przekazywane i odbierane przez nas komunikaty. Tym zagadnieniem i wieloma innymi zajmuje się dział języka polskiego: komunikacja językowa. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat lub uporządkować zdobytą wiedzę - zapoznaj się z materiałami na stronie eszkola.pl.

Komunikacja językowa - co musisz wiedzieć?

Komunikacja językowa to nic innego jak proces porozumiewania się przy użyciu znaków językowych w postaci ustnej lub pisemnej. Dział nauki zajmujący się tym zagadnieniem obejmuje takie elementy jak funkcje językowe (m.in.ekspresywna, impresywna, poznawcza), rodzaje komunikacji, czyli komunikację werbalną i niewerbalną, a także style językowe (urzędowy, potoczny, artystyczny, itd.).

Komunikacja językowa - dowiedz się więcej dzięki eszkola.pl

Komunikacja językowa stanowi nieodłączny element nauki języka polskiego. Czeka Cię test z tego zagadnienia? Potrzebujesz wyjaśnienia niektórych kwestii? W serwisie eszkola.pl znajdziesz przydatne opracowanie najważniejszych tematów. Dowiesz się, czym charakteryzują się funkcje językowe, komunikacja niewerbalna i werbalna oraz style językowe. Poznasz definicje takich zjawisk, jak akt komunikacji językowej. A zdobytą w ten sposób wiedzę nauczysz się wykorzystywać na konkretnych zadaniach i przykładach z życia codziennego. Jeśli komunikacja językowa nie jest dla Ciebie w 100% zrozumiała, skorzystaj z notatek z eszkola.pl i zabłyśnij wiedzą na lekcji polskiego!

Polecamy również:

  • Komunikacja i język

    Język to zbiór słów oraz zasady i reguły ich używania (zajmuje się tym nauka zwana gramatyką).

  • Akt komunikacji językowej

    Akt komunikacji językowej (inaczej „akt mowy”) to wykorzystanie danego wypowiedzenia przez użytkownika języka w określonej sytuacji komunikacyjnej.

  • Komunikacja

    Komunikacja (łac. communicatio – łączność, wymiana, rozmowa) to inaczej proces, sposób porozumiewania się – nie tylko za pomocą słów.

  • Style językowe - definicja, rodzaje

    Stylem językowym nazywamy zbiór środków językowych, charakterystycznych dla danego utworu, autora, epoki. Ogół tych środków wykorzystywany jest w określonych okolicznościach. Inaczej mówiąc styl to sposób wyrażania...

Autor:
Komentarze (0)
Wynik działania 5 + 1 =
  • Najnowsze
  • Losowe
Ostatnio komentowane
Dodajmy, że było to również ostatnie powstanie wendyjskie (słowiańskie) na terenie N...
• 2024-09-04 21:32:33
DZIĘKUJĘ
• 2024-07-31 13:21:34
I cóż miał rację Marek Aureliusz który chciał podbić Germanię uderzeniem przez Mor...
• 2024-07-06 19:45:33
O tym, że zmienne w czasie pole elektryczne jest źródłem pola magnetycznego, napisał ...
• 2024-06-27 07:25:33
ok
• 2024-06-05 13:52:17