Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X

Dynastia Miziołków - Streszczenie - strona 4

Ostatnio komentowane
Całkiem przydatne! ...
Anna Maria-Wesołowska • 2020-01-25 16:25:01
Rodzina (na szczęście) nie jest przystankiem lecz pierwszą naturalną grupą społeczn...
Władysław • 2020-01-25 07:50:20
W ostatnich latach na naszym rynku prasowym pojawiło się wiele kolorowych, pięknie wyda...
Władysław • 2020-01-25 07:46:55
Zhańbiony Mężczyzna Autor: Władysław Pitak Młodzi mężczyźni nie spieszą się d...
Władysław • 2020-01-25 07:42:34
Jak mnie znajdą to mnie zabijom przyjadom na swoich rowerkach kradzionych ze złomu i aut...
Janusz korwin darwin • 2020-01-24 12:36:12
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

co wzbudza podejrzenia rodziny. Zaczyna się remont łazienki na krótko przerwany zniknięciem fachowców po otrzymaniu zaliczki.

Listopad

Klakson zazdrości Miziołków szczura i też chce mieć zwierzątko. Kupuję węża, bo wydaje mu się, że on spełni warunki rodziców - nie będzie gubił sierści, nie trzeba go wyprowadzać. Nie jest tak, więc ukrywa węża w piwnicy sąsiadki. Kiedy chłopcy przychodzą po dwóch dniach gada nie ma w pudełku. Udaje się im go znaleźć przekopując koks. Do Miziołków przyjeżdża wujostwo z córką i nieznośnym synem. Kiedy Damianek bez pozwolenia wchodzi do pokoju Papiszona ten go szczypi, co do tego stopnia złościwujostwo, że przenoszą się do innej części rodziny. Klasa Miziołka planuje wystawiać Calineczkę, chłopiec będzie Chrząszczem. Przedstawienie okazuje się klapą.

Grudzień

Na mikołajkowej dyskotece Miziołek tańczy z Beata. Ida też razem do kina i stoją razem w kolejce po karpia. Koledzy są o to zazdrośni. Świeta przebiegają jak zwykle - w wigilię wszyscy się kłócą, ale godzą się przed wieczerzą. Małe Miziołki spędzają sylwestra z dziadkami w mieszkaniu, kiedy rodzice są na balu.

Styczeń

Rodzice na rocznicę ślubu idą do teatru. Miziołek wpisuje się do pamiętnika

Polecamy również:

  • Dynastia Miziołków - Bohaterowie

    Miziołek Dwunastoletni narrator opowieści. Jego przezwisko wzięło się z rymowanki, którą mówił w dzieciństwie - zamiast "aniołek, fiołek" mówił "aniołek, miziołek". Nie lubi swojego przezwiska, ale wszyscy tak do niego mówią. Swoją kreatywność wykorzystuje do wymyślania coraz to nowych... Więcej »

  • Dynastia Miziołków - opracowanie (czas i miejsce akcji, tematyka, geneza)

    Czas i miejsce Akcja rozgrywa się w ciągu jednego roku od 1 kwietnia do 31 marca. Miziołek krótko opisuje każdy dzień. Rodzina Miziołków mieszka w Warszawie, na co wskazuje wycieczka klasowa do Łazienek i na stare miasto. Większość akcji ma miejsce w domu Miziołka i szkole. Wakacje chłopiec spędza... Więcej »

  • Dynastia Miziołków - problematyka

    Dojrzewanie Książka przedstawia reakcje nastolatka na dojrzewanie własne i jego rówieśników. Miziołek dostrzega zmiany fizyczne zarówno w sobie jak i w swoich koleżankach i kolegach. Dzięki humorystycznej konwencji książki problemy ukazane są w lekkim tonie. Więcej »

Komentarze (1)
2 + 1 =
Komentarze
komi123 • 2019-05-29 17:17:21
modre