Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

Dynastia Miziołków - Streszczenie - strona 4

co wzbudza podejrzenia rodziny. Zaczyna się remont łazienki na krótko przerwany zniknięciem fachowców po otrzymaniu zaliczki.

Listopad

Klakson zazdrości Miziołków szczura i też chce mieć zwierzątko. Kupuję węża, bo wydaje mu się, że on spełni warunki rodziców - nie będzie gubił sierści, nie trzeba go wyprowadzać. Nie jest tak, więc ukrywa węża w piwnicy sąsiadki. Kiedy chłopcy przychodzą po dwóch dniach gada nie ma w pudełku. Udaje się im go znaleźć przekopując koks. Do Miziołków przyjeżdża wujostwo z córką i nieznośnym synem. Kiedy Damianek bez pozwolenia wchodzi do pokoju Papiszona ten go szczypi, co do tego stopnia złościwujostwo, że przenoszą się do innej części rodziny. Klasa Miziołka planuje wystawiać Calineczkę, chłopiec będzie Chrząszczem. Przedstawienie okazuje się klapą.

Grudzień

Na mikołajkowej dyskotece Miziołek tańczy z Beata. Ida też razem do kina i stoją razem w kolejce po karpia. Koledzy są o to zazdrośni. Świeta przebiegają jak zwykle - w wigilię wszyscy się kłócą, ale godzą się przed wieczerzą. Małe Miziołki spędzają sylwestra z dziadkami w mieszkaniu, kiedy rodzice są na balu.

Styczeń

Rodzice na rocznicę ślubu idą do teatru. Miziołek wpisuje się do pamiętnika

Zobacz również

 • Dynastia Miziołków - Bohaterowie

  Miziołek Dwunastoletni narrator opowieści. Jego przezwisko wzięło się z rymowanki, którą mówił w dzieciństwie - zamiast "aniołek, fiołek" mówił "aniołek, miziołek". Nie lubi swojego przezwiska, ale wszyscy tak do niego mówią. Swoją kreatywność wykorzystuje do wymyślania coraz to nowych figlów, z...

  Więcej
 • Dynastia Miziołków - opracowanie (czas i miejsce akcji, tematyka, geneza)

  Czas i miejsce Akcja rozgrywa się w ciągu jednego roku od 1 kwietnia do 31 marca. Miziołek krótko opisuje każdy dzień. Rodzina Miziołków mieszka w Warszawie, na co wskazuje wycieczka klasowa do Łazienek i na stare miasto. Większość akcji ma miejsce w domu Miziołka i szkole. Wakacje chłopiec spędza na kolonii w Pupkach,...

  Więcej
 • Dynastia Miziołków - problematyka

  Dojrzewanie Książka przedstawia reakcje nastolatka na dojrzewanie własne i jego rówieśników. Miziołek dostrzega zmiany fizyczne zarówno w sobie jak i w swoich koleżankach i kolegach. Dzięki humorystycznej konwencji książki problemy ukazane są w lekkim tonie.

  Więcej

Losowe zadania

 • Miareczkowanie wodorotlenku wapnia

  Miareczkowanie jest ilościową metodą analityczną polegającą na kontrolowanym dodawaniu roztworu mianowanego (titranta) do roztworu o nieznanym stężeniu badanej substancji. Titrant reaguje stechiometrycznie z badaną substancją i na tej podstawie wyznacza się ilość zawartej substancji w roztworze. Analizę miareczkową prowadzi się do o...

  0 Odpowiedz Więcej
 • Zapoznaj się ze schematem doświadczenia i odpowiedz na pytania

  W laboratorium przeprowadzono doświadczenie zilustrowane poniższym schematem.  Po zapoznaniu się z przebiegiem doświadczenia, odpowiedz na poniższe pytania: Podaj barwę roztworu w probówce I przed oraz po reakcji. Jaki kolor będzie miał papierek wskaźnikowy po zanurzeniu w roztworze w probówce II po zakończonej rea...

  0 Odpowiedz Więcej
 • Charakterystyka Forum Cezara

  Scharakteryzuj Forum Cezara, uwzględniając okoliczności powstania oraz znajdujące się na nim obiekty.

  0 Odpowiedz Więcej
 • Suburbanizacja oraz jej konsekwencje

  Wyjaśnij czym jest zjawisko suburbanizacji i wskaż, jakie może powodować negatywne konsekwencje dla obszaru, w którym ten proces zachodzi.  

  0 Odpowiedz Więcej
 • Obliczanie albedo

  Oblicz albedo powierzchni terenu, jeżeli ilość padającego promieniowania słonecznego wynosi 50 cal/cm2 ∙min, a odbija się z tego 30 cal/cm2∙min. Wynik podaj w procentach.

  0 Odpowiedz Więcej
Komentarze (1)
Wynik działania 2 + 4 =
komi123
2019-05-29 17:17:21
modre
Ostatnio komentowane
kiepskie to. postarajcie sie bardziej. nie piszcie w numerach czyli np. 1.bleblelble tylk...
co cie to • 2020-03-31 18:48:14
Co toDYREKTORIATT
Sksiwj • 2020-03-31 16:51:05
HA HA!
NIEZNAJOMY • 2020-03-31 15:24:49
ok
ol8 • 2020-03-31 13:27:38
Nie
Nie • 2020-03-31 12:07:38