Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

Stanisław Supłatowicz (Sat-Okh), Biały Mustang – bohaterowie

Ostry Wiatr

Główny bohater legendy, Indianin, który odznaczał się niezwykłą siłą i odwagą. Gdy dorósł stał się potężnym wojownikiem, który zapragnął poślubić dziewczynę Pahajo, córkę Ducha Górskich Wodospadów. To on otrzymuje do wykonania pozornie niemożliwe zadanie – schwytanie szybkiego, zwinnego i niemożliwego do złapania konia, tytułowego Białego Mustanga. Tylko pod tym warunkiem będzie mógł pojąć za żonę ukochaną. Ostry Watr doprowadza swoją misję do szczęśliwego końca dzięki swojej ogromnej odwadze, niezłomności i wiary we własne siły. Jest przykładem postawy, która pożądana jest również współcześnie. Zachowanie Indianina uczy nas, że należy trwać w wierze w marzenia, a jeszcze mocniej w wierze w swoje możliwości sprawcze.

Niedźwiedzi Kieł

Opiekun i nauczyciel głównego bohatera, czarownik plemienia Dakotów. Od początku edukacji chłopca pokładał w nim wielkie nadzieje.

Pahajo

Córka Ducha Górskich Wodospadów i wybranka serca Ostrego Wiatru. Była to indiańska dziewczyna mieszkająca na kolorowej tęczy i opiekująca się dzikim ptactwem. Była również odpowiedzialna za zjawiska pogodowe.

Duch Górskich Wodospadów

Władca górskiego krajobrazu, ojciec Pahajo, który zleca przyszłemu zięciowi karkołomne zadanie pojmania i przyprowadzenia do niego najwspanialszego konia – Białego Mustanga.

W tekście pojawiają się także duchy strzegące drogi do siedziby Ducha Górskich Wodospadów m.in. Kabinoka, Isoka, Kabeyun.

Zobacz również

Losowe zadania

Komentarze (0)
Wynik działania 2 + 5 =
Ostatnio komentowane
smieszny
helena • 2020-07-09 09:40:55
Pomylono kąty
dsf • 2020-06-22 16:11:37
wow
Kasia • 2020-06-17 11:55:30
jezu ale trudne
iwo • 2020-06-16 18:19:06
dzieki
halinka • 2020-06-15 11:00:28