Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X

Stanisław Supłatowicz (Sat-Okh), Biały Mustang – bohaterowie

Ostatnio komentowane
pozdrawiam ciepło z wigilii
kluska a • 2019-12-06 14:12:20
kjj
n • 2019-12-06 12:44:28
Dzk
Serek • 2019-12-05 21:29:59
jd
jd • 2019-12-05 16:50:39
Komentarz nie został zapisany. Nie podano treści komentarza lub nazwy komentującego.Kom...
Komentarz nie został zapisany. Nie podano treści komentarza lub nazwy komentującego.Komentarz nie został zapisany. Nie podano tr • 2019-12-04 17:25:17
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

Ostry Wiatr

Główny bohater legendy, Indianin, który odznaczał się niezwykłą siłą i odwagą. Gdy dorósł stał się potężnym wojownikiem, który zapragnął poślubić dziewczynę Pahajo, córkę Ducha Górskich Wodospadów. To on otrzymuje do wykonania pozornie niemożliwe zadanie – schwytanie szybkiego, zwinnego i niemożliwego do złapania konia, tytułowego Białego Mustanga. Tylko pod tym warunkiem będzie mógł pojąć za żonę ukochaną. Ostry Watr doprowadza swoją misję do szczęśliwego końca dzięki swojej ogromnej odwadze, niezłomności i wiary we własne siły. Jest przykładem postawy, która pożądana jest również współcześnie. Zachowanie Indianina uczy nas, że należy trwać w wierze w marzenia, a jeszcze mocniej w wierze w swoje możliwości sprawcze.

Niedźwiedzi Kieł

Opiekun i nauczyciel głównego bohatera, czarownik plemienia Dakotów. Od początku edukacji chłopca pokładał w nim wielkie nadzieje.

Pahajo

Córka Ducha Górskich Wodospadów i wybranka serca Ostrego Wiatru. Była to indiańska dziewczyna mieszkająca na kolorowej tęczy i opiekująca się dzikim ptactwem. Była również odpowiedzialna za zjawiska pogodowe.

Duch Górskich Wodospadów

Władca górskiego krajobrazu, ojciec Pahajo, który zleca przyszłemu zięciowi karkołomne zadanie pojmania i przyprowadzenia do niego najwspanialszego konia – Białego Mustanga.

W tekście pojawiają się także duchy strzegące drogi do siedziby Ducha Górskich Wodospadów m.in. Kabinoka, Isoka, Kabeyun.

Polecamy również:

Komentarze (0)
1 + 4 =