Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X

Yellow bahama w prążki - streszczenie

Ostatnio komentowane
Tekst zapewne zredagowany przez historyka. Tak naprawdę nic na temat rewolucyjnych osiąg...
furiat • 2019-08-15 11:10:28
Szkoda że nie ma zdań a tak poza tym to fajna strona
Nie kumata862 • 2019-08-06 19:59:23
Świetne, że można nauczyć się pisać dobry felieton. Przydaje się ta wiedza także p...
Szymon Owedyk • 2019-08-01 04:28:01
Super wskazówki, jak pisać reportaż. Swoje rady o tym, jak reportaż i felieton piszę,...
Szymon Owedyk • 2019-07-31 20:10:19
Sorry, ale to nie jest o tańcu śmierci, tylko o "Rozmowie..." w ogóle.
Andr • 2019-07-30 10:51:02
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

Hania po spotkaniu z autorką powieści dla młodzieży postanawia napisać do niej maila. Prosi, by mogła zostać bohaterką jednej z książek pisarki. By dostarczyć jej materiału opisuje swoje życie. Jej mama jest bibliotekarką, a tata ginekologiem. Ma starszą siostrę Zosię. Jej najlepszym przyjacielem jest Jacek - sąsiad z mieszkania naprzeciwko, chodzący do tej samej klasy, sprawiający dużo problemów wychowawczych.

Siostrę Hani odwiedza chłopak - Przemek - bo chce zobaczyć, jakie Zosia ma kontakty z rodziną. Zrywa z nią, ponieważ uznaje, że jest od nich uzależniona.

Podopieczny z biblioteki zafascynowany gadami kupuje warana. Jego rodzice obwiniają za to mamę Hani, która podsunęła mu książki o zwierzętach, więc kobieta bierze zwierzę do domu. Gad ucieka z pudła i chowa się za pralką przez co cała rodzina nie spi w nocy. Waran zostaje w domu i dostaje imię Krzyś.

Dzięki zwierzęciu Hania nawiązuje znajomość z Hubertem - chłopcem z równoległej klasy, który się jej podoba.

Zosia ze swoją przyjaciółką szukają chłopaków w internecie. Jacek mówi głównej bohaterce, że gdy Hubert zniknie on zajmie jego miejsce. Jej ciotka dostaje pracę w czasopiśmie - ma odpowiadać na listy młodzieży. Hania

Polecamy również:

  • Yellow bahama w prążki - problematyka

    Relacje rodzinne Choć rodzina głównej bohaterki jest modelowym przykładem relacji między bliskimi, to w otoczeniu Hani jest wiele osób z problemami. Poruszony zostaje temat samotnego rodzicielstwa i pojawiania się w życiu młodego człowieka nieobecnego wcześniej ojca. Ukazane zostaje jak trudny jest... Więcej »

Komentarze (0)
3 + 5 =
echo $this->Html->script('core.min'); echo $this->Html->script('blockadblock.js'); echo $this->Html->script('fancybox/jquery.fancybox-1.3.4.min'); echo $this->Html->css('/js/fancybox/jquery.fancybox-1.3.4.min'); echo $this->Html->script('jnice/jquery.jNice', array('async' => 'async')); echo $this->Html->css('/js/jnice/jNice.min');