Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X

Yellow bahama w prążki - streszczenie

Ostatnio komentowane
KPK to podstawa prawna jednak nieograniczona do danego kraju dr Arletta Bolesta adwokat ...
Arletta Bolesta • 2019-04-21 08:49:52
karol jest najlepszy
KAROL • 2019-04-15 11:54:08
Ciekawe
Roster • 2019-04-14 13:56:04
Chyba autorowi kontrkultura pomyliła się z kulturą alternatywną. Polecam się doinform...
K2376 • 2019-04-13 13:14:03
szkoda, że nie ma nic na temat ''Tędy i owędy''. :(
młoda_polonistka • 2019-04-13 13:09:56
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

Hania po spotkaniu z autorką powieści dla młodzieży postanawia napisać do niej maila. Prosi, by mogła zostać bohaterką jednej z książek pisarki. By dostarczyć jej materiału opisuje swoje życie. Jej mama jest bibliotekarką, a tata ginekologiem. Ma starszą siostrę Zosię. Jej najlepszym przyjacielem jest Jacek - sąsiad z mieszkania naprzeciwko, chodzący do tej samej klasy, sprawiający dużo problemów wychowawczych.

Siostrę Hani odwiedza chłopak - Przemek - bo chce zobaczyć, jakie Zosia ma kontakty z rodziną. Zrywa z nią, ponieważ uznaje, że jest od nich uzależniona.

Podopieczny z biblioteki zafascynowany gadami kupuje warana. Jego rodzice obwiniają za to mamę Hani, która podsunęła mu książki o zwierzętach, więc kobieta bierze zwierzę do domu. Gad ucieka z pudła i chowa się za pralką przez co cała rodzina nie spi w nocy. Waran zostaje w domu i dostaje imię Krzyś.

Dzięki zwierzęciu Hania nawiązuje znajomość z Hubertem - chłopcem z równoległej klasy, który się jej podoba.

Zosia ze swoją przyjaciółką szukają chłopaków w internecie. Jacek mówi głównej bohaterce, że gdy Hubert zniknie on zajmie jego miejsce. Jej ciotka dostaje pracę w czasopiśmie - ma odpowiadać na listy młodzieży. Hania

Polecamy również:

  • Yellow bahama w prążki - problematyka

    Relacje rodzinne Choć rodzina głównej bohaterki jest modelowym przykładem relacji między bliskimi, to w otoczeniu Hani jest wiele osób z problemami. Poruszony zostaje temat samotnego rodzicielstwa i pojawiania się w życiu młodego człowieka nieobecnego wcześniej ojca. Ukazane zostaje jak trudny jest... Więcej »

Komentarze (0)
1 + 3 =