Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

Andrzej Maleszka, Magiczne drzewo – problematyka

Pierwsza część cyklu powieści Andrzeja Maleczki opowiada o losach trójki rodzeństwa i ich przygodach, związanych z magicznym, czerwonym krzesłem, spełniającym życzenia. Co ważne, przedmiot ten spełnia zarówno pragnienia dobre, jak i złe, przynoszące szkodę. Życzenia spełniane za pośrednictwem krzesła prócz korzyści, przyniosły dzieciom również wiele niebezpiecznych sytuacji jak np. wyjazd rodziców i pozostawienie ich ciotce, czy wzbicie się domu Rossów w powietrze. Książka Maleszki opisuje marzenia i pragnienia młodych ludzi, z pewnością nie odbiegające od tych, które noszą w sobie współcześni, młodzi odbiorcy lektury. Magiczne drzewo opisuje również najskrytsze, dziecięce lęki takie jak obawa o los rodziców i strach przed burzą. W pewnym sensie pomaga oswoić się w tymi, prozaicznymi obawami dziecięcego świata. W fabule powieści autor zawarł również najważniejszą prawdę o tym, że pomimo przeszkód, dobro zawsze ostatecznie zwycięża nad złem, a w każdej osobie, nawet w tej najbardziej niepozornej jak ciotka Rossów, można odnaleźć pozytywny pierwiastek i dobre, poczciwe intencje.

Andrzej Maleszka stara się przekazać w cyklu najbardziej wartościowe elementy naszego życia, a więc prawdę, przyjaźń, miłość, troskę o bliźnich czy odpowiedzialność. Wokół tych zagadnień rozgrywają się przygody bohaterów oraz wnioski, które z nich wyciągają.

Zobacz również

  • Andrzej Maleszka, Magiczne drzewo – opracowanie

    Magiczne drzewo to cykl powieści autorstwa Andrzeja Maleszki, powstały na bazie scenariuszy telewizyjnych dla dzieci i młodzieży.  Instytut Wydawniczy ZNAK podjął się regularnego wydawania kolejnych części, począwszy od 2009 roku.

    Więcej
  • Andrzej Maleszka, Magiczne drzewo – bohaterowie

    Głównymi bohaterami powieści Andrzeja Maleszki jest trójka rodzeństwa Rossów - Tosia, Kuki i Filip, którzy pewnego dnia znajdują w rzece czerwone krzesło, posiadające magiczne właściwości. Bohaterami drugoplanowymi są pozostali członkowie ich rodziny – rodzice oraz znienawidzona ciotka – a także f...

    Więcej

Losowe zadania

Komentarze (0)
Wynik działania 2 + 1 =
Ostatnio komentowane
Synod w Jamni zaczyna być podważany jako niezaistniały.
Marcin • 2020-08-01 22:23:11
Pomylono kąty
dsf • 2020-06-22 16:11:37
wow
Kasia • 2020-06-17 11:55:30
jezu ale trudne
iwo • 2020-06-16 18:19:06
dzieki
halinka • 2020-06-15 11:00:28