Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

Andrzej Maleszka, Magiczne drzewo – bohaterowie

Głównymi bohaterami powieści Andrzeja Maleszki jest trójka rodzeństwa Rossów - Tosia, Kuki i Filip, którzy pewnego dnia znajdują w rzece czerwone krzesło, posiadające magiczne właściwości. Bohaterami drugoplanowymi są pozostali członkowie ich rodziny – rodzice oraz znienawidzona ciotka – a także fantastyczne postaci, które dzieci spotykają podczas swojej niesamowitej wędrówki po rodziców.

Kuki

Najmłodszy z rodzeństwa Rossów, którego poznajemy już na samym początku książki. Chłopiec zostaje obudzony przez gwałtowną burzę. Dziewięciolatek jest najmłodszy w rodzinie, więc inni traktują go po prostu jako dziecko, czasami przesadnie dziecinnie. Zdają się nie dostrzegać, że podrósł i nie jest już nic nie rozumiejącym maluchem. Tak naprawdę to on staje się przewodnikiem w magicznej podróży dzieci, a zarazem sprawcą ich przygód. To Kuki znajduje bowiem magiczne krzesło.

Podczas licznych perypetii Rossów chłopiec wykazuje się wielką odwagą (pomimo swojej tchórzliwej i bojaźliwej natury). To właśnie on pokonuje napotkanego na drodze Olbrzyma czy robota. Zdarza mu się jednak działać bezmyślnie – postąpił tak m.in. wtedy, gdy za pomocą życzenia stworzył  strasznego klona. Kuki jest chłopcem,

Zobacz również

  • Andrzej Maleszka, Magiczne drzewo – problematyka

    Pierwsza część cyklu powieści Andrzeja Maleczki opowiada o losach trójki rodzeństwa i ich przygodach, związanych z magicznym, czerwonym krzesłem, spełniającym życzenia. Co ważne, przedmiot ten spełnia zarówno pragnienia dobre, jak i złe, przynoszące szkodę.

    Więcej
  • Andrzej Maleszka, Magiczne drzewo – opracowanie

    Magiczne drzewo to cykl powieści autorstwa Andrzeja Maleszki, powstały na bazie scenariuszy telewizyjnych dla dzieci i młodzieży.  Instytut Wydawniczy ZNAK podjął się regularnego wydawania kolejnych części, począwszy od 2009 roku.

    Więcej

Losowe zadania

Komentarze (1)
Wynik działania 2 + 4 =
krzysiio
2020-03-24 19:11:19
fajnie chcialem wszystkie postacie i tak pisze a a nie postacie
Ostatnio komentowane
o
z • 2020-04-01 20:13:23
Lubicie mnie chociaż tutaj?
Dis • 2020-04-01 18:53:24
Nawet nawet
OlisiaSyb • 2020-04-01 17:33:11
fajnie
ls • 2020-04-01 13:17:22