Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X

Andrzej Maleszka, Magiczne drzewo – bohaterowie

Ostatnio komentowane
K1 DIS
Dis • 2019-12-11 22:28:49
slabe
blablaa • 2019-12-10 18:11:31
pozdrawiam ciepło z wigilii
kluska a • 2019-12-06 14:12:20
Dzk
Serek • 2019-12-05 21:29:59
Spoko
Nauczyciel • 2019-12-04 15:35:14
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

Głównymi bohaterami powieści Andrzeja Maleszki jest trójka rodzeństwa Rossów - Tosia, Kuki i Filip, którzy pewnego dnia znajdują w rzece czerwone krzesło, posiadające magiczne właściwości. Bohaterami drugoplanowymi są pozostali członkowie ich rodziny – rodzice oraz znienawidzona ciotka – a także fantastyczne postaci, które dzieci spotykają podczas swojej niesamowitej wędrówki po rodziców.

Kuki

Najmłodszy z rodzeństwa Rossów, którego poznajemy już na samym początku książki. Chłopiec zostaje obudzony przez gwałtowną burzę. Dziewięciolatek jest najmłodszy w rodzinie, więc inni traktują go po prostu jako dziecko, czasami przesadnie dziecinnie. Zdają się nie dostrzegać, że podrósł i nie jest już nic nie rozumiejącym maluchem. Tak naprawdę to on staje się przewodnikiem w magicznej podróży dzieci, a zarazem sprawcą ich przygód. To Kuki znajduje bowiem magiczne krzesło.

Podczas licznych perypetii Rossów chłopiec wykazuje się wielką odwagą (pomimo swojej tchórzliwej i bojaźliwej natury). To właśnie on pokonuje napotkanego na drodze Olbrzyma czy robota. Zdarza mu się jednak działać bezmyślnie – postąpił tak m.in. wtedy, gdy za pomocą życzenia stworzył  strasznego klona. Kuki jest chłopcem,

Polecamy również:

  • Andrzej Maleszka, Magiczne drzewo – problematyka

    Pierwsza część cyklu powieści Andrzeja Maleczki opowiada o losach trójki rodzeństwa i ich przygodach, związanych z magicznym, czerwonym krzesłem, spełniającym życzenia. Co ważne, przedmiot ten spełnia zarówno pragnienia dobre, jak i złe, przynoszące szkodę. Więcej »

  • Andrzej Maleszka, Magiczne drzewo – opracowanie

    Magiczne drzewo to cykl powieści autorstwa Andrzeja Maleszki, powstały na bazie scenariuszy telewizyjnych dla dzieci i młodzieży.  Instytut Wydawniczy ZNAK podjął się regularnego wydawania kolejnych części, począwszy od 2009 roku. Więcej »

Komentarze (0)
4 + 4 =