Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X

Dynastia Miziołków - Streszczenie - strona 3

Ostatnio komentowane
"Jednostką w układzie SI jest km/m3" - dosłowny cytat... Może warto czytać, co się n...
Andrzej • 2020-02-25 09:13:29
xdxdxd
sto ciechanów • 2020-02-24 17:46:43
hmmm....
darioo • 2020-02-24 17:02:21
Dziękuję za to. Bardzo pomocne.
MatyldaQ • 2020-02-23 16:39:13
gut gut
twój stary kręci się jak bęben w pralce • 2020-02-23 16:04:05
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

zapasy.

Ostatnia wyprawa to wczasy z rodziną nad morzem. Poznaje tam chłopców że świnką morską, z którymi buduje dla niej statek. Papiszon bierze udział w konkursie na zamek z piasku i wygrywa. Wracając stoją w wielkim korku i droga zajmuje im cały dzień.

Wrzesień

Miziołek ma nowego kolegę w klasie - czarnoskórego Stanisława Łokietka. Jeden ze szkolnych bandytów grozi chłopcu, jednak przy bezpośredniej konfrontacji okazuje się, że nowy kolega zna kung-fu i pokonuje zbira. Na matematyce Beata chce pożyczyć od Miziołka kątomierz i chłopiec zastanawia się, czy to znak sympatii. Kaśka przeklina, ale zapytany przez Mamiszona psycholog radzi ignorować jej zachowania. Przewodniczącym klasy zostaje Zarazek, który po otrzymaniu tej funkcji zmienia się i zaczyna skarżyć. Miziołek z kolegami próbują zrobić fajerwerki - zabawa kończy się spalonym obrusem. Mamiszon próbuje napisać powieść, żeby zarobić na remont łazienki.

Październik

Tata ogłasza protest przeciwko pisaniu powieści. Po uzyskaniu porozumienia mama wraca do gotowania, a pisanie ma odłożyć na niedziele. Miziołek jest zazdrosny o Beatę, więc cieszy się, kiedy zostaje przesadzona do jego ławki za gadanie. Zaczyna o siebie dbać,

Polecamy również:

  • Dynastia Miziołków - Bohaterowie

    Miziołek Dwunastoletni narrator opowieści. Jego przezwisko wzięło się z rymowanki, którą mówił w dzieciństwie - zamiast "aniołek, fiołek" mówił "aniołek, miziołek". Nie lubi swojego przezwiska, ale wszyscy tak do niego mówią. Swoją kreatywność wykorzystuje do wymyślania coraz to nowych... Więcej »

  • Dynastia Miziołków - opracowanie (czas i miejsce akcji, tematyka, geneza)

    Czas i miejsce Akcja rozgrywa się w ciągu jednego roku od 1 kwietnia do 31 marca. Miziołek krótko opisuje każdy dzień. Rodzina Miziołków mieszka w Warszawie, na co wskazuje wycieczka klasowa do Łazienek i na stare miasto. Większość akcji ma miejsce w domu Miziołka i szkole. Wakacje chłopiec spędza... Więcej »

  • Dynastia Miziołków - problematyka

    Dojrzewanie Książka przedstawia reakcje nastolatka na dojrzewanie własne i jego rówieśników. Miziołek dostrzega zmiany fizyczne zarówno w sobie jak i w swoich koleżankach i kolegach. Dzięki humorystycznej konwencji książki problemy ukazane są w lekkim tonie. Więcej »

Komentarze (1)
2 + 5 =
Komentarze
komi123 • 2019-05-29 17:17:21
modre