Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X

Cukierku, ty łobuzie! - streszczenie

Ostatnio komentowane
karol jest najlepszy
KAROL • 2019-04-15 11:54:08
Ciekawe
Roster • 2019-04-14 13:56:04
Chyba autorowi kontrkultura pomyliła się z kulturą alternatywną. Polecam się doinform...
K2376 • 2019-04-13 13:14:03
szkoda, że nie ma nic na temat ''Tędy i owędy''. :(
młoda_polonistka • 2019-04-13 13:09:56
pozdrawiam ósmoklasistów przed egzaminem xdd
pjoter • 2019-04-13 10:33:20
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

Cukierek jest jednym z czworga kociąt, które wydała na świat kotka pani Lusi, Landrynka. Gdy osiąga wiek ośmiu tygodni, w domu pojawiają się obcy – rodzice z synkiem Marcelem. Ciekawski Cukierek zwraca na siebie uwagę chłopca, który decyduje o zabraniu kociaka do domu. Pani Lusia jest zdziwiona, że wybór padł na największego łobuza. Przed wyjściem Landrynka tłumaczy synkowi, że nadszedł czas pożegnania i zamieszkania w nowym domu z nową rodziną.

Tata instruuje domowników, jak postępować z nowym członkiem rodziny. Cukierek na razie pozostanie w domu, bo na zewnątrz mógłby się zgubić. Maluch obserwuje świat z parapetu okna i bardzo chce wydostać się na podwórko. Któregoś dnia wykorzystuje nieuwagę taty, który  wchodzi do domu z zakupami. Przemyka między jego nogami, udaje mu się także uniknąć złapania przez Marcela. Rusza obejrzeć okolicę. Drażni psy sąsiadów, maszerując wzdłuż ogrodzenia, próbuje wody z kałuży, bawi się porzuconą reklamówką, urządza polowanie na wróble. Gdy zaczyna padać, a głód daje się we znaki, Cukierek wraca do domu, gdzie witają go zrozpaczeni mama i Marcel. Dają mu pyszną kolację. Nieco później wraca także zmęczony poszukiwaniami tata.

Sporym problemem okazuje

Polecamy również:

  • Cukierku, ty łobuzie! - plan wydarzeń

    1. Wizyta rodziny Marcela w domu pani Lusi: a. decyzja o zabraniu Cukierka, b. rozmowa kociaka z mamą, pożegnanie. Więcej »

  • Cukierku, ty łobuzie! - bohaterowie

    Cukierek to młody dachowiec, czyli europejski kot krótkowłosy. Jest synem należącej do pani Lusi kotki Landrynki. Z tego samego miotu pochodzą jego biało-czarna siostra Chałka oraz bracia – rudy Precelek i brązowy Karmelek. Sam jest pręgowany, ma długie wąsy i charakterystyczną plamkę na nosie. Ze... Więcej »

  • Cukierku, ty łobuzie! - opracowanie, czas, miejsce, problematyka, narracja

    Czas i miejsce akcji Akcja utworu toczy się współcześnie. Rozpoczyna się, gdy Cukierek ma kilka tygodni (osiem lub dziewięć), czyli jest wystarczająco duży, by zabrać go od kotki, a kończy – w dniu urodzin Marcela. Oba wydarzenia dzieli czas, w którym kociak podrasta tak bardzo, że z trudem... Więcej »

Komentarze (0)
3 + 2 =