Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

Cukierku, ty łobuzie! - streszczenie

Cukierek jest jednym z czworga kociąt, które wydała na świat kotka pani Lusi, Landrynka. Gdy osiąga wiek ośmiu tygodni, w domu pojawiają się obcy – rodzice z synkiem Marcelem. Ciekawski Cukierek zwraca na siebie uwagę chłopca, który decyduje o zabraniu kociaka do domu. Pani Lusia jest zdziwiona, że wybór padł na największego łobuza. Przed wyjściem Landrynka tłumaczy synkowi, że nadszedł czas pożegnania i zamieszkania w nowym domu z nową rodziną.

Tata instruuje domowników, jak postępować z nowym członkiem rodziny. Cukierek na razie pozostanie w domu, bo na zewnątrz mógłby się zgubić. Maluch obserwuje świat z parapetu okna i bardzo chce wydostać się na podwórko. Któregoś dnia wykorzystuje nieuwagę taty, który  wchodzi do domu z zakupami. Przemyka między jego nogami, udaje mu się także uniknąć złapania przez Marcela. Rusza obejrzeć okolicę. Drażni psy sąsiadów, maszerując wzdłuż ogrodzenia, próbuje wody z kałuży, bawi się porzuconą reklamówką, urządza polowanie na wróble. Gdy zaczyna padać, a głód daje się we znaki, Cukierek wraca do domu, gdzie witają go zrozpaczeni mama i Marcel. Dają mu pyszną kolację. Nieco później wraca także zmęczony poszukiwaniami tata.

Sporym problemem okazuje

Zobacz również

 • Cukierku, ty łobuzie! - plan wydarzeń

  1. Wizyta rodziny Marcela w domu pani Lusi: a. decyzja o zabraniu Cukierka, b. rozmowa kociaka z mamą, pożegnanie.

  Więcej
 • Cukierku, ty łobuzie! - bohaterowie

  Cukierek to młody dachowiec, czyli europejski kot krótkowłosy. Jest synem należącej do pani Lusi kotki Landrynki. Z tego samego miotu pochodzą jego biało-czarna siostra Chałka oraz bracia – rudy Precelek i brązowy Karmelek. Sam jest pręgowany, ma długie wąsy i charakterystyczną plamkę na nosie. Ze względu na trudny c...

  Więcej
 • Cukierku, ty łobuzie! - opracowanie, czas, miejsce, problematyka, narracja

  Czas i miejsce akcji Akcja utworu toczy się współcześnie. Rozpoczyna się, gdy Cukierek ma kilka tygodni (osiem lub dziewięć), czyli jest wystarczająco duży, by zabrać go od kotki, a kończy – w dniu urodzin Marcela. Oba wydarzenia dzieli czas, w którym kociak podrasta tak bardzo, że z trudem mieści się pod komodą.

  Więcej

Losowe zadania

Komentarze (1)
Wynik działania 1 + 4 =
Lolo
2020-04-28 10:22:38
Dzieńki
Ostatnio komentowane
Pomylono kąty
dsf • 2020-06-22 16:11:37
wow
Kasia • 2020-06-17 11:55:30
jezu ale trudne
iwo • 2020-06-16 18:19:06
dzieki
halinka • 2020-06-15 11:00:28
Rzym podbity przez barbarzyńców powoli całkowicie zamierał. Styl romański jest uprosz...
Badacz wlotów i upadków cywilizacji • 2020-06-11 21:16:11