Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

Bon czy ton: Savoir-vivre dla dzieci - streszczenie - strona 2

krawat i chciał ubrać białe buty, ale Kuba i Buba wypastowali je brązową pastą. Dzieci sugerują tacie, że może ubrać mokasyny lub sandały, lecz takich butów nie ubiera się do garnituru. Pasują jedynie sznurowane pantofle.

Całowanie w dłoń
Kuba i Buba chcieli wywrzeć jak najlepsze wrażenie na panu Waldemarze. Byli pewni, że im się to udało, do czasu gdy zadzwoniła babcia i powiedziała, że całowanie w rękę to już przeżytek, ale jeśli koniecznie chce się to zrobić, nie należy czynić tego pod gołym niebem, w pracy, szkole czy na służbowym przyjęciu oraz, że nie całuje się w rękę mężczyzny.

Chustka do nosa
Bliźniaki pokłóciły się o chustkę do nosa. Buba chciała oddać Kubie zużytą chusteczkę jednorazową, podczas gdy tak robi się jedynie z materiałowymi, po tym jak się je wypierze i wyprasuje. Zużyte chusteczki należy natomiast wyrzucać do kosza.

Częstowanie
Pan Waldemar zawsze przynosił czekoladki, wręczając je na zmianę: raz Kubie, a raz Bubie, mówiąc, żeby poczęstowali się wzajemnie. Babcia przypominała, żeby częstując mówili „proszę”, pozwalali wybrać dowolną czekoladkę oraz wziąć dowolną ich ilość. Osoba częstowana powinna nie być zbyt łapczywa, aby wystarczyło dla wszystkich.

Czyste

Zobacz również

 • Detektyw Pozytywka - Grzegorz Kasdepke

  Detektyw Pozytywka to pierwsza książka serii o tym samym tytule autorstwa Grzegorza Kasdepke. Została wydana w 2005 roku nakładem wydawnictwa Nasza Księgarnia. Książka została zilustrowana przez Piotra Rychela. 

  Więcej

Losowe zadania

 • Oblicz, które jony są najliczniejsze w roztworze

  W wodnym roztworze o masie 100 g rozpuszczono chlorek potasu, chlorek sodu oraz bromek sodu, a stężenie każdej z tych soli w roztworze wynosi 2% (m/m). Oblicz które jony są najliczniejsze w roztworze, a także podaj liczbę moli tego jonu w roztworze. W obliczeniach przyjmij α = 100%, wyniki zaokrąglij do 2. miejsca po przecinku.

  0 Odpowiedz Więcej
 • Zapisz równania reakcji cyny z kwasami

  Cyna jest metalem, który w związkach chemicznych przyjmuje II lub IV stopień utlenienia. W reakcji z gorącym, stężonym kwasem siarkowym(VI) wydziela się inny gaz niż w reakcji tego metalu z gorącym stężonym kwasem solnym. Powstające sole różnią się zarówno stopniem utlenienia cyny jak również rodzajem anio...

  1 Odpowiedz Więcej
 • Zgrubienia - przykłady użycia

  Określ w którym przypadku zgrubienie zostało użyte ponieważ dotyczyło osoby lub przedmiotu dużych rozmiarów, a kiedy wyrażało negatywny stosunek emocjonalny. To dziewuszysko spod trójki nie mówi nikomu dzień dobry. Konrad mieszka w tamtym domisku, największym na osiedlu. Nie lubię swojego garbatego nochal...

  0 Odpowiedz Więcej
 • Ułóż zdania współrzędnie złożone

  Ułóż zdania współrzędnie złożone podanych typów:   Wynikowe Rozłączne Przeciwstawne Łączne Przeciwstawne Wynikowe Łączne Rozłączne

  0 Odpowiedz Więcej
 • Zapisz równanie dysocjacji i wskaż jon o charakterze amfiprotycznym

  Zapisz reakcję dysocjacji kwasu siarkowodorowego, a następnie wskaż jon, który wykazuje właściwości amfiprotyczne według teorii Brönsteda-Lowry’ego.

  0 Odpowiedz Więcej
Komentarze (0)
Wynik działania 5 + 5 =
Ostatnio komentowane
KKKK
MISTRZ • 2020-04-03 14:45:57
d
d • 2020-04-03 13:15:01
n
bn • 2020-04-03 12:55:19
super
xxgosiaxx123456 • 2020-04-03 11:05:11
Prawie jakbym widział to, czego nie uczyłem się w szkole średniej, a być może to jes...
Aleksander • 2020-04-03 10:40:04