Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

Bon czy ton: Savoir-vivre dla dzieci - streszczenie - strona 8

nauczyciela matematyki o nachalność. Powodem oskarżenia było wzięcie jej do tablicy i wypytywanie o wzory i zadanie działania do rozwiązania.

Oddech
Oddech pana Waldemara ciągle pachniał czosnkiem, co uprzykrza dzieciom i babci wspólną jazdę windą.

Ona i on czy on i ona
Buba zarzuca autorowi podręcznika brak kultury, gdyż w dedykacji wpisał najpierw Kubą a później ją, podczas gdy w takich sytuacjach należy zawsze najpier wymienić kobietę.

Otwieranie drzwi
Pan Waldemar chcąc zachować się kulturalnie próbował otworzyć babci drzwi, ale nie udało mu się to, gdyż pchał je zamiast ciągnąć.

Paznokcie
Dzieci szykując się na ślub zapomniały wyczyścić i obciąć paznokcie. Rodzicie zaprotestowali gdy chcieli je poobgryzać lub obciąć w publicznym miejscu.

Plotkowanie
Kuba i Buba przynieśli do domu plotkę, że ciocia jest w ciąży. Chcieli rozpowiedzieć to wśród znajomych, ale skarciła ich mama, która zaraz sama zadzwoniła do babci z wiadomością.

Plucie
Dzieci urządzają konkurs plucia. Nieświadomie wygrywa sąsiad, który krytykuje dzieci sam spluwając.

Podglądanie
Buba oskarża Kubę o podglądanie. Okazuje się, że one również podgląda jego. Powodem nie jest ciekawość związana z dorastaniem, ale chęć

Zobacz również

 • Detektyw Pozytywka - Grzegorz Kasdepke

  Detektyw Pozytywka to pierwsza książka serii o tym samym tytule autorstwa Grzegorza Kasdepke. Została wydana w 2005 roku nakładem wydawnictwa Nasza Księgarnia. Książka została zilustrowana przez Piotra Rychela. 

  Więcej

Losowe zadania

 • Określ odczyn w każdej z probówek i typ zachodzącej reakcji

  Wykonano doświadczenie zgodnie z poniższym schematem.  Określ odczyn każdego z otrzymanych roztworów. Następnie nazwij procesy zachodzące w tych roztworach. Dla probówek, gdzie zachodzi hydroliza zapisz równanie reakcji w postaci jonowej skróconej.

  0 Odpowiedz Więcej
 • Zaproponuj metodę wytrącenia jonów manganu(II)

  Korzystając z tablic chemicznych zaproponuj metodę usunięcia jonów Mn2+ z roztworu, w którym znajdują się również kationy Mg2+ oraz Ba2+. Zapisz wzór chemiczny odczynnika który zostanie użyty i uzasadnij swój wybór, następnie zapisz reakcję w formie jonowej skróconej.

  0 Odpowiedz Więcej
 • Rola osocza krwi

  Osocze jest główny składnikiem krwi. Poza wodą zawiera wiele ważnych dla funkcjonowania organizmu związków. Wymień trzy funkcje, jakie pełni osocze krwi w organizmie.

  0 Odpowiedz Więcej
 • Wektory wirusowe

  Istnieje szereg dróg transmisji chorób wirusowych: pokarmowa, kropelkowa, przez kontakt z krwią, przez kontakt bezpośredni z zakażonym oraz przez wektory czy organizmy innego gatunku będące nosicielami patogenu. Wymień trzy przykłady owadów, które mogą pełnić rolę wektora wirusowego.

  0 Odpowiedz Więcej
 • Hanza, czyli fenomen w dziejach średniowiecza

  Napisz pokrótce, czym był Związek Hanzeatycki (Hanza)? Wymień przynajmniej trzy polskie miasta należące do tego związku.

  0 Odpowiedz Więcej
Komentarze (0)
Wynik działania 2 + 3 =
Ostatnio komentowane
Wartościowy i pouczający o fizyce i pokazuje siłe dośrodkową bardzo dobrze i przejrzy...
D.N.A • 2020-04-08 19:39:31
Bardzo mi pomogło,
Elo • 2020-04-08 14:38:50
dobre
tom • 2020-04-08 12:22:18
dobra odpowiedź
kox • 2020-04-08 11:27:19
Xd bardzo pomocne
Julspn beng • 2020-04-08 00:02:41