Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

Bon czy ton: Savoir-vivre dla dzieci - streszczenie - strona 16

nosa
Choroba bliźniaków to okazja do powtórki zasad z wycierania nosa: nos należy wycierać w chusteczkę (nie w rękaw ani nie w dywan) i na uboczu, odwracając się od innych.

Wykałaczka
Podczas wizyty w restauracji, ku niezadowoleniu rodziców, Buba wkładając wykałaczki do buzi udaje potwora. Kuba daje jej szybką lekcję, że wykałaczek używa się do dłubania w zębach, przy czym należy robić to w łazience, tak aby nikt nie musiał tego oglądać.

Wymądrzanie się
Kuba lubi się wymądrzać w sprawach kulturalnego zachowania, zapominając, że samo wymądrzanie się do takich nie należy.

Zachowanie przy stole
Podczas rodzinnego obiadu dzieci punktują zachowania innych przy stole. Odejmują punkty za trzymanie łokci na stole, wymachiwanie rękami, hałasowanie łyżką, łapczywość, niewłaścowe użycie sztućców, mówienie z pełnymi ustami

Zapach
Nadszedł ślub babci Joasi i pana Waldemara. Buba postanowiła użyć zbyt dużej ilości perfum, a Kuba przeciwnie - zapomniał o dezodorancie.

Zdrowy rozsądek
Bliźniaki odmówiły pójścia na ślub, twierdząc, że nie mają stosownych ubrań. Uznali, że powinni iść we fraku, smokingu lub eleganckim garniturze oraz nowej sukience. Według rodziców od dobrych manier ważniejszy jest zdrowy rozsądek.

Zęby
Po weselu nie nadają się do pokazania zdjęcia, na których bliźniaki mają brudne zęby.

Ziewanie
Zdjęcia z podróży poślubnej babci i pana Waldemara do Egiptu były tak nudne, że u wszystkich wzbudzały ziewanie.

Zupa
Bliźniaki pokłóciły się o to, jak należy przechylać talerz, aby dojeść resztę zupy. Babcia wytłumaczyła, że na eleganckim przyjęciu, nie należy robić tego w ogóle - co innego w domu.

Żegnanie
Dzieci przed opuszczeniem przyjęcia żegnają się z babcią, która docenia, że robią to przed ubraniem kurtek.

Zobacz również

 • Detektyw Pozytywka - Grzegorz Kasdepke

  Detektyw Pozytywka to pierwsza książka serii o tym samym tytule autorstwa Grzegorza Kasdepke. Została wydana w 2005 roku nakładem wydawnictwa Nasza Księgarnia. Książka została zilustrowana przez Piotra Rychela. 

  Więcej

Losowe zadania

 • Oblicz, które jony są najliczniejsze w roztworze

  W wodnym roztworze o masie 100 g rozpuszczono chlorek potasu, chlorek sodu oraz bromek sodu, a stężenie każdej z tych soli w roztworze wynosi 2% (m/m). Oblicz które jony są najliczniejsze w roztworze, a także podaj liczbę moli tego jonu w roztworze. W obliczeniach przyjmij α = 100%, wyniki zaokrąglij do 2. miejsca po przecinku.

  0 Odpowiedz Więcej
 • Zapisz równania reakcji cyny z kwasami

  Cyna jest metalem, który w związkach chemicznych przyjmuje II lub IV stopień utlenienia. W reakcji z gorącym, stężonym kwasem siarkowym(VI) wydziela się inny gaz niż w reakcji tego metalu z gorącym stężonym kwasem solnym. Powstające sole różnią się zarówno stopniem utlenienia cyny jak również rodzajem anio...

  1 Odpowiedz Więcej
 • Zgrubienia - przykłady użycia

  Określ w którym przypadku zgrubienie zostało użyte ponieważ dotyczyło osoby lub przedmiotu dużych rozmiarów, a kiedy wyrażało negatywny stosunek emocjonalny. To dziewuszysko spod trójki nie mówi nikomu dzień dobry. Konrad mieszka w tamtym domisku, największym na osiedlu. Nie lubię swojego garbatego nochal...

  0 Odpowiedz Więcej
 • Ułóż zdania współrzędnie złożone

  Ułóż zdania współrzędnie złożone podanych typów:   Wynikowe Rozłączne Przeciwstawne Łączne Przeciwstawne Wynikowe Łączne Rozłączne

  0 Odpowiedz Więcej
 • Zapisz równanie dysocjacji i wskaż jon o charakterze amfiprotycznym

  Zapisz reakcję dysocjacji kwasu siarkowodorowego, a następnie wskaż jon, który wykazuje właściwości amfiprotyczne według teorii Brönsteda-Lowry’ego.

  0 Odpowiedz Więcej
Komentarze (0)
Wynik działania 5 + 2 =
Ostatnio komentowane
KKKK
MISTRZ • 2020-04-03 14:45:57
d
d • 2020-04-03 13:15:01
n
bn • 2020-04-03 12:55:19
super
xxgosiaxx123456 • 2020-04-03 11:05:11
Prawie jakbym widział to, czego nie uczyłem się w szkole średniej, a być może to jes...
Aleksander • 2020-04-03 10:40:04