Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

Atramentowe serce - Streszczenie

U Elinor

rozdziały 1 - 13

Koniec maja. Meggie w nocy widzi kogoś przed domem i woła ojca. Mo każe jej iść spać - to ktoś, kogo zna. Dorośli rozmawiają, a dziewczynka podsłuchuje pod drzwiami. Kiedy gość wychodzi, ojciec rozmawia z nią o rzeczach, które usłyszała, ale nic z nich nie zrozumiała. Mo budzi córkę rano i mówi, że muszą wyjechać. Jadą do ciotki jej matki do Włoch. Przy bramie czeka na nich wczorajszy gość - Smolipaluch. Mężczyzna przekonuje Mo, żeby zabrał go ze sobą. Smolipaluch dziwi się, że Mo ma przed dziewczynką tajemnice. Tłumaczy jej, że Capricorn, który ściga jej ojca, by odebrać mu książkę "Atramentowe serce", jest okrutnym człowiekiem. Meggie poznaje zwierzątko Smolipalucha - kunę Gwina.

Przyjeżdżają do wielkiego domu Elinor. Jest to kobieta, dla której książki są całym życiem. Mają spędzić u niej kilka dni. Meggie bardzo chce zobaczyć ukrywaną przez ojca książkę. Elinor obiecuje zaopiekować się "Atramentowym sercem", które jest wyjątkowym unikatem, najprawdopodobniej ostatnim egzemplarzem. Mo pozwala dziewczynce obejrzeć książkę. Widzi na ilustracji zwierzątko wyglądające jak Gwin. Zachęcona przez Smolipalucha Meggie wypytuje ojca, czemu nigdy nie czyta jej na

Losowe zadania

 • Inhibicja kompetycyjna a niekompetycyjna

  Inhibicja enzymów jest bardzo ważnym mechanizmem w wielu procesach metabolicznych. Wyjaśnij różnicę pomiędzy inhibicją kompetycyjną a niekompetycyjną.

  0 Odpowiedz Więcej
 • Oblicz skalę rysunku

  Barania Góra, której wysokość bezwzględna wynosi 1 220 m n.p.m. stanowi obszar źródliskowy rzeki Wisły. Oblicz skalę rysunku przedstawiającego profil wysokościowy góry, na którym jej wysokość wynosi 61 mm.

  0 Odpowiedz Więcej
 • Oblicz stężenie soli w jej nasyconym roztworze

  Wiedząc, że iloczyn rozpuszczalności siarczanu(VI) wapnia wynosi 9,1×10-6, oblicz stężenie soli w jej nasyconym roztworze.

  0 Odpowiedz Więcej
 • Suma początkowych wyrazów ciągu arytmetycznego

  1. Oblicz sumę trzynastu początkowych wyrazów ciągu arytmetycznego, wiedząc, że siódmy wyraz jest równy 8. 2. Oblicz sumę wszystkich liczb dwucyfrowych, które nie są podzielne ani przez 3 ani przez 4. 3. Rozwiąż równanie . 4. Sprawdź, czy ciąg  jest ciągiem arytmetycznym, jeśli .

  0 Odpowiedz Więcej
 • Określ czy dojdzie do wytrącenia osadu

  Przeprowadzono doświadczenie, w którym zmieszano 10 cm3 wodnego roztworu azotanu(V) potasu o stężeniu 0,02 mol/dm3 oraz wodny roztwór chlorku sodu o identycznym stężeniu i objętości. Oblicz iloczyn stężeń jonów srebra i chlorków w roztworze po zmieszaniu obu roztworów i odpowiedz, czy w tych warunkach wy...

  0 Odpowiedz Więcej
Komentarze (0)
Wynik działania 2 + 1 =
Ostatnio komentowane
Istnieje więcej funkcji tkanek stałych? Jeśli tak to prosiłabym o podanie. :D
Naomi • 2020-04-09 08:00:03
Wartościowy i pouczający o fizyce i pokazuje siłe dośrodkową bardzo dobrze i przejrzy...
D.N.A • 2020-04-08 19:39:31
Bardzo mi pomogło,
Elo • 2020-04-08 14:38:50
dobre
tom • 2020-04-08 12:22:18
dobra odpowiedź
kox • 2020-04-08 11:27:19