Ułamki zwykłe

Ania kupiła 0,4 kg sera, którego 1 kg kosztuje 20,50 zł. Ile zapłaciła?

Szkoła Podstawowa Matematyka

Odpowiedź eSzkola.pl

Avatar
Weronika Ekspert eSzkola.pl
04.08.2022 09:17

1 kg wspomnianego sera kosztuje 20,50zł. Ania zakupiła jego 0,4kg, czyli:

0,4 \cdot 20,50zl = 8,20zl

A zatem Ania zapłacila 8,20zł za zakupy.

Dzięki! 5
Znasz odpowiedź na to pytanie?
Wynik działania 2 + 5 =
Wszystkie odpowiedzi (0)

Rozwiąż również:

  • Wiedza