Funkcja liniowa_2

Za 5 kg cukru zapłacono 12 zł.

a) Ile należy zapłacić za 8 kg cukru?

b) Ile kilogramów cukru można kupić za 7,20 zł?

Szkoła Podstawowa Matematyka

Odpowiedź eSzkola.pl

Avatar
Patryk Ekspert eSzkola.pl
27.08.2023 15:31

 

a)

5 kg = 12 zł |:5

1 kg = 2,40 zł  |*8

8 kg = 19,20 zł


b)    

1 kg = 2,40 zł

x kg = 7,20 zł

(2,40 *x) / 7,20  |:2,40

x= 7,20 zł / 2,40 zł

x= 3 kg

Dzięki! 4
Znasz odpowiedź na to pytanie?
Wynik działania 3 + 4 =
Wszystkie odpowiedzi (0)

Rozwiąż również:

  • Wiedza