Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X

Opis rzeźby

Opisz wybraną przez siebie rzeźbę.

Szkoła Podstawowa Język polski

Odpowiedź eSzkola.pl

Joanna Ekspert eSzkola.pl
16.03.2020 12:19

Opis rzeźby powinien zawierać ogólne informacje o rzeźbie (jaki jest tytuł, kto jest autorem, z czego jest zrobiona, jakiej jest wielkości, gdzie się znajduje), dokładny opis elementów dzieła i własną opinię na jej temat.

OPIS RZEŹBY

„Myśliciel” to rzeźba z brązu autorstwa francuskiego rzeźbiarza Augusta Rodina. Mierzy 189 cm wysokości i powstała w 1880 roku. Jej oryginał można oglądać w Muzeum Rodina w Paryżu, a kolejne odlewy w wielu muzeach na świecie.
Dzieło przedstawia figurę siedzącego na czymś, co przypomina sześcienny framgent skały, mężczyzny. Mężczyzna jest nagi i ma atletyczną budowę, a siedząc, jest lekko przechylony w przód. Jego lewa ręka spoczywa oparta luźno o kolano, a prawa podpiera się na nim łokciem, jednocześnie służąc za podparcie dla głowy mężczyzny, która również jest nieco pochylona do przodu. Na jego twarzy widać zadumanie, zamyślenie, dlatego dzieło nosi nazwę „Myśliciel”.
Rzeźba Augusta Rodina robi na mnie duże wrażenie, nie tylko przez swoją monumentalność, ale przede wszystkim przez dokładne i realistyczne przedstawienie ludzkiego ciała na którym widać niemal każdy mięsień. Duże wrażenie robi również szczegółowe odwzorowanie emocji na twarzy mężczyzny, przez co wygląda on niemal jak żywy.

Dzięki! 0
Znasz odpowiedź na to pytanie?
Wynik działania 4 + 5 =
Wszystkie odpowiedzi (0)