Opis osoby

Opisz wybraną osobę ze swojej rodziny.

Szkoła Podstawowa Język polski

Odpowiedź eSzkola.pl

Joanna Ekspert eSzkola.pl
13.03.2020 19:18

W opisie osoby powinno znaleźć się krótkie przedstawienie osoby (kim jest? Ile ma lat? Czym się zajmuje? Kim jest dla nas?), następnie krótki opis jej sylwetki, twarzy, włosów, charakterystycznych cech wyglądu, ubioru czy stylu oraz krótkie podsumowanie (np. jaki mamy do niej stosunek).

Moja babcia ma na imię Józefa, ma 70 lat i jest mamą mojego taty. Mieszka w Gdańsku i kiedyś była nauczycielką plastyki. Teraz jest już na emeryturze, ale nadal dla przyjemności maluje obrazy.
Babcia Józefa jest drobną i niewysoką kobietą. Mimo wieku, zawsze porusza się energicznie, ale jednocześnie z gracją. Ma owalną twarz ze zmarszczkami, które jednak dodają jej uroku. Odznacza się bardzo jasnymi, niebieskimi oczami i ma charakterystyczny haczykowaty nos. Na jej niewielkich, wąskich ustach prawie zawsze gości uśmiech. Jest posiadaczką długich, gęstych, siwych włosów, które często nosi rozpuszczone, a czasem wiąże w warkocz. Wiosną i latem lubi wkładać sobie we włosy polne kwiatki.
Jak przystało na artystkę, ubiera się w bardzo oryginalny sposób. Często, nawet w zimie, nosi długie, kwieciste sukienki i spódnice oraz miłe w dotyku i pachnące swetry. Latem zawsze zakłada słomiany kapelusz z szerokim rondem. Zazwyczaj nosi też bardzo dużo biżuterii – jej ręce zdobi wiele różnych bransoletek, na szyi zawsze widnieją talizmany lub duże wisory na rzemyku, a dłonie niemal błyszczą od różnorodnych pierścionków. Lubi też fantazyjnie się malować.
Przez swój kolorowy wygląd wyróżnia się z tłumu i często na ulicy ludzie się jej przyglądają. Pewnie niektórzy z nich dziwią się, że w tym wieku ubiera się tak ekstrawagancko, ale są też tacy, którzy zachwycają się jej odwagą. Ja sama podziwiam babcię Józię i chciałabym w przyszłości, jak ona, być tak wesołą i pogodną osobą, która nie wstydzi się przez własny styl wyrażać swojej osobowości , nie zważając na zdanie innych.

Dzięki! 0
Znasz odpowiedź na to pytanie?
Wynik działania 3 + 3 =
Wszystkie odpowiedzi (0)

Rozwiąż również: