Przyporządkowanie nazw państw do podanych informacji

Do podanych państw (od A do G) przypisz odpowiadający im numer opisu (od 1 do 7).

 

A. Islandia

B. Mongolia

C. Egipt

D. Panama

E. Włochy

F. Dania

G. Turcja

 

1. Państwo to położone jest w strefie klimatu podzwrotnikowego. W jego granicach znajdują się dwie enklawy małych państw oraz kilkanaście aktywnych i drzemiących wulkanów.

2. Państwo to zamieszkiwane jest przez liczę mieszkańców zbliżoną do miasta Bydgoszczy. Na jego terenie znajduje się jedna z największych w Europie czap lodowych, która pokrywa jednocześnie 8% powierzchni tego państwa.

3. Państwo to posiada dwóch sąsiadów – z jednym dzieli wspólną granicę lądową, natomiast z drugim graniczy przez cieśninę. Posiada dwa terytoria zależne, a jednym z nich jest największa wyspa pod względem powierzchni na świecie.

4. Państwo to znajduje się wśród 15 o największej liczbie ludności na świecie. Na jego terenie znajduje się znany kanał wodny łączący dwa morza.

5. Państwo to położone jest na dwóch kontynentach. Na jego terenie znajduje się jedno z miast zaliczanych do grona największych pod względem liczby ludności miast na świecie.

6. Państwo to położone jest na wąskim pasie lądu – łącząc dwa kontynenty. Stanowi popularną wodną drogę tranzytową pomiędzy Pacyfikiem, a Atlantykiem.

7. Państwo to nie posiada dostępu do morza. Na jego terenie rozciąga się jeden z największych na świecie obszarów pustynnych i półpustynnych.

 

Liceum Geografia

Odpowiedź eSzkola.pl

Avatar
Patryk Ekspert eSzkola.pl
19.02.2020 20:04

Odpowiedź: A – 2, B – 7, C – 4, D – 6, E – 1, F – 3, G – 5.

Dzięki! 0
Znasz odpowiedź na to pytanie?
Wynik działania 1 + 2 =
Wszystkie odpowiedzi (0)

Rozwiąż również:

  • Wiedza