Praca wykonana przez dźwig

Jaką pracę wykonuje dźwig, który podnosi metalową konstrukcję o masie 5t na wysokość 15 metrów?

Szkoła Podstawowa Fizyka

Odpowiedź eSzkola.pl

Avatar
Justyna Ekspert eSzkola.pl
05.05.2020 08:32

Dane i szukane z zadania oraz tablic fizycznych:

m=5t=5000kg

s=15 m

g=10 \frac{m}{s^2}

W=?

Do obliczenia pracy posłużymy się wzorem:

W=Fs

Do powyższego wzoru potrzebna nam będzie jeszcze siła F:

F=mg

Podstawiam dane z zadania:

F=5000kg*10 \frac{m}{s^2}

F=50000N

Otrzymaną wartość postawiamy do szukanego wzoru na W:

W=50000N*15m

W=750000J

W=750kJ

Odp. Dźwig wykonuję pracę 750kJ.

Dzięki! 0
Znasz odpowiedź na to pytanie?
Wynik działania 1 + 4 =
Wszystkie odpowiedzi (0)

Rozwiąż również: