Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X

Znaczenie glonów

Zaznacz, które zdanie jest prawdziwe, a które fałszywe:

1. Glony są składnikiem fitoplanktonu. P/F

2. Glony są marginalnym elementem ekosystemów i nie uczestniczą w krążeniu tlenu i węgla w przyrodzie. P/F

3. Listownica jest jadalnym glonem popularnym w krajach azjatyckich. P/F

4. Zakwit wody występuje w ubogich w skład zbiornikach wodnych i prowadzi do wzrostu różnorodności żyjących w nich organizmów. P/F

5. Glony są dobrymi bioindykatorami stanu wód. P/F

Liceum Biologia

Odpowiedź eSzkola.pl

Agata Ekspert eSzkola.pl
09.04.2020 17:41

1. Glony są składnikiem fitoplanktonu. P

2. Glony są marginalnym elementem ekosystemów i nie uczestniczą w krążeniu tlenu i węgla w przyrodzie. F (jako organizmy samożywne pełnią ważną funkcję w obiegu pierwiastków w przyrodzie; każdy organizm uczestniczy w obiegu węgla i tlenu w przyrodzie)

3. Listownica jest jadalnym glonem popularnym w krajach azjatyckich. P (bywa jadana również w Europie m.in. w Szkocji, Francji, Irlandii)

4. Zakwit wody występuje w ubogich w substancje organiczne zbiornikach wodnych i prowadzi do wzrostu różnorodności żyjących w nich organizmów. F (zakwit wód jest wynikiem nadmiernej ich eutrofizacji i prowadzi do obumierania organizmów tlenowych)

5. Glony są dobrymi bioindykatorami stanu wód. P (są również elementem porostów, które są dobrymi wskaźnikami jakości powietrza)

Dzięki! 0
Znasz odpowiedź na to pytanie?
Wynik działania 2 + 3 =
Wszystkie odpowiedzi (0)