Bohaterowie

Piotr Pevensie – najstarszy z czwórki rodzeństwa, dlatego też najbardziej odpowiedzialny i starający się zachowywać jak dorosły. Nie wierzy w opowieść Łucji o Narnii, dopiero kiedy przekonuje się na własne oczy o istnieniu krainy, przeprasza siostrę. Dokucza również Edmundowi, uważając go za zbyt niemiłego. W Narnii wykazuje się odwagą, zostaje okrzyknięty bohaterem i zostaje Wielkim Królem.

Zuzanna Pevensie – niewiele młodsza od Piotra, stara się opiekować rodzeństwem zastępując im matkę. Martwi się o Łucję, gdyż ona również na początku nie wierzy w Narnię. Już podczas pobytu w Narnii zostaje królową z przydomkiem Zuzanna Łagodna.

Edmund Pevensie – młodszy z braci potrafi być złośliwy, niemiły, bardzo dokucza Łucji w związku z jej opowieścią o Narnii. Nawet, gdy sam trafia do magicznej krainy wciąż kłamie Zuzannie i Piotrowi, że Narnia to wymysł Łucji. W Narnii zostaje zaczarowany przez Białą Czarownicę ptasim mleczkiem oraz obietnicą zostania królem. Zły na Piotra za jego niemiłe słowa, zdradza rodzeństwo. Kiedy jednak spostrzega swój błąd, robi wszystko, by go naprawić i uzyskuje przebaczenie. Podczas swych rządów słynie z mądrych rad i nazywany jest królem Edmundem Sprawiedliwym.

Łucja Pevensie – najmłodsza z czwórki rodzeństwa, dlatego często traktowana przez pozostałą trójkę z góry. Najbardziej dokucza jej Edmund. Dziewczynka naiwna, dobroduszna, troskliwa i opiekuńcza. Na wieść o aresztowaniu pana Tumnusa, natychmiast chce spieszyć mu na ratunek. Podczas panowania w Narnii otrzymała przydomek Łucja Mężna.

Biała Czarownica (Jadis) – podstępem zagarnęła władzę w Narnii. Jest potomkinią Lilith, pierwszej żony Adama oraz pół-dżinem. Jest okrutna i podstępna. Skuła całą Narnię mrozem i śniegiem. Choć zna potężne czary, obawia się Aslana i w końcu zostaje pokonana przez niego i jego sprzymierzeńców.