Baśniobór - bohaterowie

Seth

11 lat

Porywczy, uwielbia łamać zasady, ma zestaw kryzysowy zawierający gumki recepturki, kompas, batonik, monety, pistolet na wodę, lupę, plastikowe kajdanki, sznurek, gwizdek,, lubi eksplorować. Każde niebezpieczeństwo rozpatruje jako przygodę. Jest nieposłuszny, ale 

Kendra

13 lat, urodziny w październiku

Rozważna, trzyma się zasad, choć nie jest nieskazitelna - również ciągnie ją do tajemnic, choć ulega rzadziej niż brat. bardziej bojaźliwa. zdaje sobie sprawe z powagi sytuacji. Bardziej się boi niż brat, ale przezwycięża swój strach

Stan Sorenson Dziadek

Na początku trzyma się od dzieci na dystans. Zostawia wskazówki, dzięki którym dzieci mogą dowiedzieć się, że rezerwat jest miejscem magicznym. Chciał w ten sposób sprawdzić, czy nadają się oni do przejęcia rezerwatu w przyszłości. Jest opiekunem Baśnioboru. Przez tę decyzję, nie może utrzymywać normalnych kontaktów z członkami rodziny, by nie odkryli tajemnicy.

Ruth Sorenson

Na początku opowieści jest kurą, w przypływie jasności umysłu

Lena

Szczupła z siwymi włosami z czarnymi pasmami. Ciemne oczy o kształcie migdałów, azjatyckie rysy, niska, odrobinę przygarbiona. Była najadą, lecz zrezygnowała z tego by uratować ukochanego - byłego opiekuna Baśnioboru, Burgessa. Była jego żoną do jego śmierci, później zwiedzała świat. Wreszcie wróciła do rezerwatu i pomagała w jego prowadzeniu. Świetnie gotuje. Nie żałuje swojej decyzji i życie najady wydaje jej się płytkie i bezsensowne. jedynym problemem jest dla niej to, że choć inaczej niż na ludzi, działa na nią czas i się starzeje, czego nie doświadczyłaby, gdyby została w jeziorze. Przez wróżki zostaje przywrócona do poprzedniej formy i nie rozpoznaje dawnych przyjaciół.

Dail

Tyczkowaty z dużymi uszami. Pomocnik w rezerwacie. Małomówny i na uboczu. Ma brata, który z niewiadomych przyczyn popadł w katatonię i nie można mu pomóc - to jego obecność trzyma go w rezerwacie.

Muriel

Była żoną jednego z opiekunów rezerwatu. Zaczęła uczyć się czarnej magii. Za karę została uwięziona w rezerwacie.