Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X

Ziele na kraterze - streszczenie - strona 4

Ostatnio komentowane
19 maja została ścięta !
Pauline • 2019-08-22 06:47:17
Ma to swoje praktyczne konsekwencje w kościelnym procesie o nieważność małżeństwa ...
Arletta Bolesta • 2019-08-21 14:21:44
Tekst zapewne zredagowany przez historyka. Tak naprawdę nic na temat rewolucyjnych osiąg...
furiat • 2019-08-15 11:10:28
Szkoda że nie ma zdań a tak poza tym to fajna strona
Nie kumata862 • 2019-08-06 19:59:23
Sorry, ale to nie jest o tańcu śmierci, tylko o "Rozmowie..." w ogóle.
Andr • 2019-07-30 10:51:02
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

podróżująca pociągiem, spotyka się z nimi tylko w wybranych miastach. To kolejna lekcja samodzielności. Mimo niebezpieczeństw i małego wypadku Krysi, dziewczynki docierają szczęśliwie do Monte Carlo, gdzie spotykają się z matką. W Europie daje się już odczuć niespokojne nastroje. Marta kontynuuje naukę w Szwajcarii, Krystyna podejmuje praktyki w Jodańcach.

Wybuch II wojny światowej zmienia życie szczęśliwej rodziny. W przeddzień wybuchu Krysia wraca z Jodańców do Warszawy. Nieco później dociera tam Marta, ale zostaje tylko na kilka dni. Ostatecznie rodzice postanawiają wysłać ją do Ameryki, do domu jej przyjaciółki. Ojciec wyjeżdża do Rumunii, a matka i Krysia pozostają w Polsce. Małżonkowie spotkają się dopiero po wojnie, po sześciu latach rozłąki. Kontakt między nimi jest rzadki, a listy cenzurowane.

Pisarz angażuje się w działania wojenne, tworząc broszury i pisząc o wydarzeniach wrześniowych w Polsce. Po pewnym czasie wraz z grupą uchodźców przedostaje się na Cypr, tam otrzymuje pierwsze listy od córek. Krysia boryka się z trudnościami codziennego życia w okupowanym mieście. Marta rozpoczyna naukę w collegu i podejmuje współpracę z miejscowymi czasopismami. King pracuje jako

Polecamy również:

Komentarze (0)
2 + 1 =
echo $this->Html->script('core.min'); echo $this->Html->script('blockadblock.js'); echo $this->Html->script('fancybox/jquery.fancybox-1.3.4.min'); echo $this->Html->css('/js/fancybox/jquery.fancybox-1.3.4.min'); echo $this->Html->script('jnice/jquery.jNice', array('async' => 'async')); echo $this->Html->css('/js/jnice/jNice.min');