Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X

Ziele na kraterze - streszczenie - strona 3

Ostatnio komentowane
19 maja została ścięta !
Pauline • 2019-08-22 06:47:17
Ma to swoje praktyczne konsekwencje w kościelnym procesie o nieważność małżeństwa ...
Arletta Bolesta • 2019-08-21 14:21:44
Tekst zapewne zredagowany przez historyka. Tak naprawdę nic na temat rewolucyjnych osiąg...
furiat • 2019-08-15 11:10:28
Szkoda że nie ma zdań a tak poza tym to fajna strona
Nie kumata862 • 2019-08-06 19:59:23
Sorry, ale to nie jest o tańcu śmierci, tylko o "Rozmowie..." w ogóle.
Andr • 2019-07-30 10:51:02
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

lubiła spływy kajakowe. Po jednej z wypraw ojciec sugeruje Marcie, by opisała ją w cyklu felietonów. Cykl zostaje opublikowany w „Płomyku”, a Marta otrzymuje pierwsze w życiu honorarium. Pasja podróżnicza nabiera rozmachu, kiedy rodzina kupuje samochód, który także otrzymuje imię – Kacperek. Pierwsza wyprawa obejmuje południe Polski.

Ważnym wydarzeniem w życiu młodych panien jest pierwszy prawdziwy bal, na który obie starannie się szykują. Od tego momentu wieczorki taneczne organizowane w Domeczku są stałym elementem życia towarzyskiego. Dziewczynki dzielą swój czas pomiędzy naukę, pasje, przyjaźnie i pierwsze miłości. Ojciec zabiera je też do restauracji i zwykłych knajp, pozwala im próbować alkoholu i tańczyć, by oswoić je ze światem dorosłych, co jednak nie podoba się matce.

Tuż przed maturą Marta zostaje wyrzucona ze szkoły – ktoś napisał donos, informując o jej udziale w tajnej organizacji uczniowskiej. Dziewczynka sama udaje się do dyrekcji i składa wyjaśnienia. W efekcie zostaje dopuszczona do egzaminu. Obie córki zdają maturę, co jest wielkim świętem w domu Wańkowiczów. W nagrodę rodzice fundują dzieciom wycieczkę rowerową po Belgii i Francji. Dziewczyny jadą same, a matka,

Polecamy również:

Komentarze (0)
2 + 5 =
echo $this->Html->script('core.min'); echo $this->Html->script('blockadblock.js'); echo $this->Html->script('fancybox/jquery.fancybox-1.3.4.min'); echo $this->Html->css('/js/fancybox/jquery.fancybox-1.3.4.min'); echo $this->Html->script('jnice/jquery.jNice', array('async' => 'async')); echo $this->Html->css('/js/jnice/jNice.min');