Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X

Ziele na kraterze - streszczenie - strona 2

Ostatnio komentowane
19 maja została ścięta !
Pauline • 2019-08-22 06:47:17
Ma to swoje praktyczne konsekwencje w kościelnym procesie o nieważność małżeństwa ...
Arletta Bolesta • 2019-08-21 14:21:44
Tekst zapewne zredagowany przez historyka. Tak naprawdę nic na temat rewolucyjnych osiąg...
furiat • 2019-08-15 11:10:28
Szkoda że nie ma zdań a tak poza tym to fajna strona
Nie kumata862 • 2019-08-06 19:59:23
Sorry, ale to nie jest o tańcu śmierci, tylko o "Rozmowie..." w ogóle.
Andr • 2019-07-30 10:51:02
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

jest weselsza, bardziej beztroska i ambitna, we wszystkim stara się dorównać starszej siostrze.

Wakacje dziewczynki spędzają na wsi. Któregoś lata wyjeżdżają do przyszywanej cioci, Marii Lechnickiej, która mieszka w Bezku. Tu spędzają czas na pływaniu, jeździe konnej i wspinaniu się na drzewa. Później udają się do litewskiego majątku Wańkowiczów, gdzie mieszka siostra Melchiora, Regina. Po powrocie dowiadują się, że rodzice budują nowy dom na Żoliborzu. Miejsce to zostaje nazwane Domeczkiem. Dziewczynki są szczęśliwe, ponieważ mają do swojej dyspozycji całe czwarte piętro. W Domeczku zamieszkuje też kucharka nazywana Wężem i pokojówka o przezwisku Cielęcina, a także pies Gaweł i kotka Malwinka. W pobliżu Domeczku znajduje się klub sportowy chętnie odwiedzany zarówno przez córki, jak i przez ojca.

Matka traktowała córki z wielką czułością, była łagodna i opiekuńcza, ale konsekwentnie uczyła je, co trzeba, a czego nie wolno robić. Ojciec wnosił do ich życia humor i fantazję, rozbudzał ich ciekawość, zarażał pasją do literatury, geografii, sportu. Starał się też wykształcić w nich samodzielność, aranżował trudne sytuacje, z którymi musiały sobie radzić.

Rodzina Wańkowiczów bardzo

Polecamy również:

Komentarze (0)
3 + 1 =
echo $this->Html->script('core.min'); echo $this->Html->script('blockadblock.js'); echo $this->Html->script('fancybox/jquery.fancybox-1.3.4.min'); echo $this->Html->css('/js/fancybox/jquery.fancybox-1.3.4.min'); echo $this->Html->script('jnice/jquery.jNice', array('async' => 'async')); echo $this->Html->css('/js/jnice/jNice.min');