Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X

Doktor Dolittle i jego zwierzęta – opracowanie (geneza, czas i miejsce akcji, motywy) - strona 2

Ostatnio komentowane
19 maja została ścięta !
Pauline • 2019-08-22 06:47:17
Ma to swoje praktyczne konsekwencje w kościelnym procesie o nieważność małżeństwa ...
Arletta Bolesta • 2019-08-21 14:21:44
Tekst zapewne zredagowany przez historyka. Tak naprawdę nic na temat rewolucyjnych osiąg...
furiat • 2019-08-15 11:10:28
Szkoda że nie ma zdań a tak poza tym to fajna strona
Nie kumata862 • 2019-08-06 19:59:23
Sorry, ale to nie jest o tańcu śmierci, tylko o "Rozmowie..." w ogóle.
Andr • 2019-07-30 10:51:02
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

Borykają się z takimi samymi problemami co ludzie. Są wrażliwe, mają swoje uczucia, bywają też dumne, a czasem okazują swoją łaskę.

Doktor Dolittle jest samotny, prócz zwierząt nie jest rozumiany przez nikogo. W krytycznej chwili (gdy zostaje bez grosza) opuszcza go nawet siostra, która nie potrafi pojąc intencji swojego brata. Dolittle początkowo czuje się samotny także w świecie zwierząt, bowiem nie rozumie on ich mowy. Tu z pomocą przychodzi papuga Polinezja, która uczy doktora języka zwierząt.

Motyw podróży

Doktor Dolittle zaczyna swoją podróż w Anglii, gdzie wraz ze swoimi zwierzętami wsiada na statek. Przemierza on ocean, by na wysokości równika, stracić swój okręt. Trafia do nieprzyjaźnie nastawionego królestwa Jollinginki i zostaje strącony do lochu. Po udanej sztuczce Polinezji, przeprawia się przez dżunglę, by dotrzeć do królestwa małp. W drodze powrotnej zawija na kilka wysepek. Po dotarciu do Anglii, wyrusza w podróż po kraju i Europie wraz ze swoim dwugłowcem, by zarobić pieniądze.

Polecamy również:

Komentarze (0)
5 + 1 =
echo $this->Html->script('core.min'); echo $this->Html->script('blockadblock.js'); echo $this->Html->script('fancybox/jquery.fancybox-1.3.4.min'); echo $this->Html->css('/js/fancybox/jquery.fancybox-1.3.4.min'); echo $this->Html->script('jnice/jquery.jNice', array('async' => 'async')); echo $this->Html->css('/js/jnice/jNice.min');