Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X

Germinal - opracowanie (czas i miejsce akcji, geneza, bohaterowie) - strona 4

Ostatnio komentowane
Nic a tąd się nie dowiedziałam
Kalina • 2019-05-24 18:36:01
( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡...
( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ • 2019-05-24 08:40:31
z kąd brane
minerwa • 2019-05-23 17:15:59
Dzięki xd
Segawegaxd • 2019-05-22 19:12:55
Niezłe. Dzięki
Masza05x • 2019-05-22 18:56:41
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

Tak naprawdę kochała Stefana, co wyznała mu, gdy byli uwięzieni w kopalni. Katarzyna nie doczekała uwolnienia – zmarła z głodu i wycieńczenia.

Chaval – dwudziestopięcioletni górnik, mężczyzna silny i kościsty. Chaval bardzo chce odgrywać znaczącą rolę w strajku. Zapowiada nawet, że sparaliżuje działalność kopalni Jean-Bart. Kiedy jej właściciel oferuje mu posadę sztygara, odstępuje od tego pomysłu i schodzi wydobywać węgiel. Później zostaje napiętnowany przez strajkujących, za co mści się wzywając żandarmerię. Nie darzy Stefana sympatią (chociaż imponuje mu jego pozycja). Chcąc go upokorzyć, w czasie uwięzienia w kopalni proponuje Katarzynie stosunek seksualny na oczach rywala. Gdy kobieta odmawia, staje się agresywny. Ginie zamordowany przez Lantiera.

Hannebau – dyrektor kopalni zdradzany przez żonę z własnym siostrzeńcem. Negatywnie odnosi się do strajkujących i nie potrafi, a zarazem nie chce, wypracować z nimi porozumienia. Chociaż jest bardzo zamożny, wolałby pracować jako prosty górnik. Jest człowiekiem niegrzeszącym rozumem i niezaradnym.

Paweł Negrel – dwudziestosześcioletni inżynier, mężczyzna bardzo przystojny, siostrzeniec pana Hannebau. Jest człowiekiem zdolnym i bardzo

Polecamy również:

  • Germinal - problematyka

    Germinal” Emila Zoli jest powieścią niezwykle wymowną. W dużej mierze opiera się ona na kontraście pomiędzy życiem prostych robotników a wygodną egzystencją najbogatszych posiadaczy oraz zamożnych mieszczan. Bardzo znaczącą sceną są odwiedziny dwóch osób  (w towarzystwie pani... Więcej »

Komentarze (0)
1 + 3 =