Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X

Germinal - opracowanie (czas i miejsce akcji, geneza, bohaterowie) - strona 4

Ostatnio komentowane
19 maja została ścięta !
Pauline • 2019-08-22 06:47:17
Ma to swoje praktyczne konsekwencje w kościelnym procesie o nieważność małżeństwa ...
Arletta Bolesta • 2019-08-21 14:21:44
Tekst zapewne zredagowany przez historyka. Tak naprawdę nic na temat rewolucyjnych osiąg...
furiat • 2019-08-15 11:10:28
Szkoda że nie ma zdań a tak poza tym to fajna strona
Nie kumata862 • 2019-08-06 19:59:23
Sorry, ale to nie jest o tańcu śmierci, tylko o "Rozmowie..." w ogóle.
Andr • 2019-07-30 10:51:02
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

Tak naprawdę kochała Stefana, co wyznała mu, gdy byli uwięzieni w kopalni. Katarzyna nie doczekała uwolnienia – zmarła z głodu i wycieńczenia.

Chaval – dwudziestopięcioletni górnik, mężczyzna silny i kościsty. Chaval bardzo chce odgrywać znaczącą rolę w strajku. Zapowiada nawet, że sparaliżuje działalność kopalni Jean-Bart. Kiedy jej właściciel oferuje mu posadę sztygara, odstępuje od tego pomysłu i schodzi wydobywać węgiel. Później zostaje napiętnowany przez strajkujących, za co mści się wzywając żandarmerię. Nie darzy Stefana sympatią (chociaż imponuje mu jego pozycja). Chcąc go upokorzyć, w czasie uwięzienia w kopalni proponuje Katarzynie stosunek seksualny na oczach rywala. Gdy kobieta odmawia, staje się agresywny. Ginie zamordowany przez Lantiera.

Hannebau – dyrektor kopalni zdradzany przez żonę z własnym siostrzeńcem. Negatywnie odnosi się do strajkujących i nie potrafi, a zarazem nie chce, wypracować z nimi porozumienia. Chociaż jest bardzo zamożny, wolałby pracować jako prosty górnik. Jest człowiekiem niegrzeszącym rozumem i niezaradnym.

Paweł Negrel – dwudziestosześcioletni inżynier, mężczyzna bardzo przystojny, siostrzeniec pana Hannebau. Jest człowiekiem zdolnym i bardzo

Polecamy również:

  • Germinal - problematyka

    Germinal” Emila Zoli jest powieścią niezwykle wymowną. W dużej mierze opiera się ona na kontraście pomiędzy życiem prostych robotników a wygodną egzystencją najbogatszych posiadaczy oraz zamożnych mieszczan. Bardzo znaczącą sceną są odwiedziny dwóch osób  (w towarzystwie pani... Więcej »

Komentarze (0)
2 + 4 =
echo $this->Html->script('core.min'); echo $this->Html->script('blockadblock.js'); echo $this->Html->script('fancybox/jquery.fancybox-1.3.4.min'); echo $this->Html->css('/js/fancybox/jquery.fancybox-1.3.4.min'); echo $this->Html->script('jnice/jquery.jNice', array('async' => 'async')); echo $this->Html->css('/js/jnice/jNice.min');