Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X

Moralność pani Dulskiej - streszczenie - strona 20

Ostatnio komentowane
Mit o Narcyzie można interpretować na wielu różnych poziomach. W najprostszym sensie s...
nikola • 2019-07-20 09:17:22
Bardzo fajne, proste wyprowadzenie wzoru.
Eto Demerzel • 2019-07-15 07:25:47
jest git
jakubas kok • 2019-07-08 10:19:33
przydałyby się jeszcze daty
j • 2019-06-27 15:49:28
wolę określenie niewierzący w boga i objawienia, lub racjonalnie myślący. jest taka p...
bergo • 2019-06-22 15:18:51
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

Mela jest zadowolona.

Scena XIV

Dulska po staremu zaczyna rozporządzać swoją rodziną. Mela ma zacząć ćwiczyć gamy, Hesia ścierać kurze, natomiast Felicjan i Zbyszko mają iść do pracy.

Dulska, mimo pomocy Juliasiewiczowej, nie zgadza się wynająć jej mieszkania twierdząc, że ta mogłaby jej nie zapłacić, a ona musi teraz odbić sobie to tysiąc koron, które zmuszona była dać służącej. Juliasiewiczowa odchodzi niepocieszona.

Mela widzi wyprowadzającą się Hankę. Woła Zbyszka. Ten jednak zamknął się w pokoju i nie otwiera. Mela rozmawia z Hanką. Ta mówi jej, że tylko ona w tym domu jest coś warta. Hanka odchodzi. Hesia znajduje podpisaną przez Hankę ugodę. Hesia śmieje się i krzyczy, że Hanka wzięła tysiąc koron i teraz będzie mogła wyjść za mąż za swojego narzeczonego ze wsi, który jest finanzwachem. Mela jest przerażona, że stało się coś złego i teraz Hanka może się nawet utopić. Hesia ją uspokaja, śmiejąc się z jej naiwności, jeszcze raz powtarza, że Hanka wzięła tysiąc koron i teraz pewnie wyjdzie za mąż za finanzwacha.

Polecamy również:

Komentarze (0)
1 + 5 =
echo $this->Html->script('core.min'); echo $this->Html->script('blockadblock.js'); echo $this->Html->script('fancybox/jquery.fancybox-1.3.4.min'); echo $this->Html->css('/js/fancybox/jquery.fancybox-1.3.4.min'); echo $this->Html->script('jnice/jquery.jNice', array('async' => 'async')); echo $this->Html->css('/js/jnice/jNice.min');