Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X

Miguel de Cervantes - biografia i twórczość - strona 2

Ostatnio komentowane
Dzk
Serek • 2019-12-05 21:29:59
jd
jd • 2019-12-05 16:50:39
Komentarz nie został zapisany. Nie podano treści komentarza lub nazwy komentującego.Kom...
Komentarz nie został zapisany. Nie podano treści komentarza lub nazwy komentującego.Komentarz nie został zapisany. Nie podano tr • 2019-12-04 17:25:17
JD
Adam Psikutas • 2019-12-04 12:04:11
w tekście są poważne błędy merytoryczne
Damian • 2019-12-04 10:25:25
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

za posag ofiarowany na ten cel przez jedną z sióstr, kosztowna podróż wpędziła jednak rodzinę w bardzo trudną sytuację materialną, która zmusiła Cervantesa do podjęcia kolejnej wyprawy wojennej do Portugalii już w 1582 roku, tym razem u boku Markiza de Santa Cruz. Krótko po powrocie ożenił się z niezamożną panienką z niewielkiej wioski w La Manchy, a stale pogarszająca się sytuacja finansowa skłoniła artystę do rozpoczęcia współpracy z kilkoma madryckimi teatrami, którym dostarczył w stosunkowo krótkim czasie około trzydziestu utworów dramatycznych. Były to głównie komedie w języku hiszpańskim oscylujące zazwyczaj wokół tematu jego doświadczeń z okresu niewoli, stąd też symptomatyczne tytuły: „Życie w Algierze”, czy „Zuch hiszpański” – utwory te nie doczekały się uznania i raczej rzadko są dziś przypominane ze względu na swój niezbyt wysoki poziom. W tym okresie Cervantes starał się również o posadę na dworze króla Filipa II, jego podania bywały jednak systematycznie odrzucane.

W 1584 roku miał powstać romans pasterski pt. „Galatea” wzorowany na utworach, w jakich Cervantes rozczytywał się w dzieciństwie i wczesnej młodości, i to przedsięwzięcie artystyczne nie przyniosło jednak

Polecamy również:

  • Don Kichot - streszczenie

    Część I Księga PierwszaRozdział I - opowiada, kim był i czym zajmował się słynny szlachcic Don Kichot z La Manchy.W miejscowości Manchy żył sobie pewien szlachcic. Nie wiadomo dokładnie jak się nazywał. Mógł nosić nazwisko Quijada, Quesada lub Quijana. Nie był on nadto bogaty. Miał około pięćdziesięciu lat... Więcej »

Komentarze (0)
1 + 5 =