Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X

Kajko i Kokosz. Szkoła latania - bohaterowie - strona 2

Ostatnio komentowane
19 maja została ścięta !
Pauline • 2019-08-22 06:47:17
Ma to swoje praktyczne konsekwencje w kościelnym procesie o nieważność małżeństwa ...
Arletta Bolesta • 2019-08-21 14:21:44
Tekst zapewne zredagowany przez historyka. Tak naprawdę nic na temat rewolucyjnych osiąg...
furiat • 2019-08-15 11:10:28
Szkoda że nie ma zdań a tak poza tym to fajna strona
Nie kumata862 • 2019-08-06 19:59:23
Sorry, ale to nie jest o tańcu śmierci, tylko o "Rozmowie..." w ogóle.
Andr • 2019-07-30 10:51:02
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

o tym, że w całej osadzie to on pracuje najciężej. Mirmił dla mieszkańców grodu pełni funkcję głównie reprezentacyjną, więc nie przeszkadza im nierozgarniętość władcy i sami radzą sobie ze swoimi problemami.

Lubawa – jest żoną Mirmiła i kuzynką księcia Popiela. Fizycznie jest znacznie wyższa, tęższa i bardziej energiczna od swojego męża. Z tego powodu często Mirmił jej ulega. Stara się wybijać mężowi niemądre pomysły grożąc wyprowadzką do swojej matki.

Jaga – ciotka Kokosza, która jest czarownicą i żoną Łamignata. W pierwszych komiksach występuje pod imieniem Zielacha. To kobieta obdarzona dużą mądrością i magicznymi zdolnościami. Umie latać na miotle i przygotowywać czarodziejskie eliksiry. Ma gadającego ptaka Gdasia, dzięki któremu dowiaduje się o zamiarach zbójcerzy, mogąc w ten sposób pomóc w obronie Mirmiłowa. Ze straje, łysek staruszki przemienia się w blond piękność by uwieść zbójcę Łamignata, w którym się zakochała.

Łamignat – zbój, który jednocześnie przyjaźni się z Kajkiem i Kokoszem. Ma raczej życzliwe i przyjazne usposobienie. Okrada bogatych, a łupy oddaje biednym. Jest mężem Jagi, której początkowo się boi. Jaga jednak chęcią ożenku z nim, wybawia zbója od

Polecamy również:

 • Kajko i Kokosz. Szkoła latania - streszczenie

  Bohater historii Łamignat (zbój i mąż czarownicy Jagi) źle się czuje i narzeka na brak sił. Jego żona Jaga posiadająca magiczne moce, chcąc pomóż mężowi ofiarowuje mu fujarkę o zaklętej mocy nadającej nadludzką siłę. W tym samym czasie kasztelan Mirmił powraca ze swoimi towarzyszami (Kajko i Kokoszem)... Więcej »

 • Kajko i Kokosz. Szkoła latania - plan wydarzeń

  1. Podarowanie Łamignatowi magicznej fujarki przez Jagnę2. Powrót Mirmiła, Kajko i Kokosza z polowania3. Napad zbójcerzy na Mirmiła i towarzyszy4. Powrót kasztelana do Mirmiłowa Więcej »

 • Kajko i Kokosz. Szkoła latania - opracowanie

  Akcja komiksu Janusza Christy rozgrywa się w  epoce średniowiecza, a konkretnie za czasów Słowian. Autor celowo osadził przygody Kajko i Kokosza w realiach średniowiecznych,  by uniknąć problemów z cenzurą PRL-u. Więcej »

 • Kajko i Kokosz, Szkoła latania - problematyka

  W komiksie Janusza Christy występują dwa typy bohaterów – pozytywni, m.in. bohaterowie główni Kajko i Kokosz oraz czarne charaktery czyli zbójcerze, którzy pod wodzą Hegemona starają się podbić gród kasztelana Mirmiła. Więcej »

Komentarze (3)
3 + 5 =
Komentarze
Karolina • 2019-06-03 12:30:47
chyba chodzi Ci o Kokosza nie?
Karolina • 2019-06-03 12:22:46
Jest!!! I fajny opis
mateusz • 2019-05-18 16:54:30
mirmił nie jest łysy!
echo $this->Html->script('core.min'); echo $this->Html->script('blockadblock.js'); echo $this->Html->script('fancybox/jquery.fancybox-1.3.4.min'); echo $this->Html->css('/js/fancybox/jquery.fancybox-1.3.4.min'); echo $this->Html->script('jnice/jquery.jNice', array('async' => 'async')); echo $this->Html->css('/js/jnice/jNice.min');