Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X

Jan Zumbach - charakterystyka - strona 2

Ostatnio komentowane
dzięki pomogło
jestem_z_YT • 2019-03-24 17:45:11
Zostawcie Norberta w spokoju
Ale nie miło • 2019-03-24 22:01:34
xddd
xddddd • 2019-03-24 14:14:14
d d d d d d d d d d d d d d d d d d d d d d d d d d d d d d d
dxhfuxqhz uhqeifu • 2019-03-24 13:31:42
za dlugie
gha • 2019-03-24 13:23:01
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

rozprawił się z nieprzyjacielem, wówczas jednak nadleciał kolejny messerschmitt – odsiecz dla zestrzelonego. Rozpętała się walka, w czasie której Jan Zumbach wykazał się wielkim kunsztem lotniczym. Niestety przeciwników wciąż przybywało. Nawet w nieulęknionym sercu polskiego pilota obudził się strach. Chociaż kusząca wydawała się wizja gwałtownego zanurkowania w chmury, przemyślawszy to, doświadczony myśliwiec prędko ją porzucił; ktoś na pewno usiadłby mu na ogonie, nie dając żadnych szans. Zumbach obrał znacznie lepszą taktykę – krążąc nieustannie obniżał swój lot, by w końcu dotrzeć do bezpiecznego miejsca. Przeprowadzając taki manewr, żołnierz dowiódł nieziemskiego wręcz opanowania. Jednak próba ucieczki zakończyła się niepowodzeniem – wrogie messerschmitty uprzedziły starania polskiego pilota.

Zumbach do końca zachował zimną krew – wykorzystał błąd niemieckiego pilota (przeleciały obok niego pociski jego towarzyszy, które wziął on za znak odsieczy, toteż postanowił zanurkować w chmury), podążając za nim i ostatecznie wyrywając się z matni. Będąc już na ziemi, Zumbach poprosił o szklankę wody i papierosa. Chociaż kącikach jego ust znajdowała się zakrzepła krew, promiennie się

Polecamy również:

  • Witold Urbanowicz - charakterystyka

    Kapitan Witold Urbanowicz dnia 5 września 1940 r. został dowódcą Dywizjonu 303 im. Tadeusza Kościuszki. Ten trzydziestoczteroletni mężczyzna, kiedy był jeszcze porucznikiem, latał w brytyjskim Dywizjonie 145. Dopiero później przeszedł do Eskadry Kościuszkowskiej. Więcej »

  • Dywizjon 303 - charakterystyka bohaterów drugoplanowych

    Bohater zbiorowy - polscy lotnicy - Polscy lotnicy zostali ukazani w „Dywizjonie 303” Arkadego Fiedlera jako wspaniali żołnierze, odznaczający się wielkim męstwem oraz niesamowitymi umiejętnościami. Byli oni bardzo zaangażowani w toczące się bitwy – znacznie bardziej niż niektórzy Anglicy... Więcej »

Komentarze (0)
1 + 1 =