Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X

Folwark zwierzęcy - charakterystyka bohaterów drugoplanowych - strona 4

Ostatnio komentowane
aha
ktoś • 2019-05-19 15:39:47
sdlabe dostalam 4
twoj pies • 2019-05-19 15:24:17
mirmił nie jest łysy!
mateusz • 2019-05-18 16:54:30
Nt. kościelnego procesu o nieważność małżeństwa zapraszam również na mój blog, n...
Arletta Bolesta • 2019-05-18 09:02:36
KATNISS, NIE KETNIS. Jak można mylić imię głównej bohaterki?!
M • 2019-05-17 19:09:37
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

czytanie. Dostrzegając oszustwa świń, milczał. Nie wierzył w możliwość naprawienia zaistniałej sytuacji. Kiedy dostrzegł napis na pojeździe wywożącym Boxera, starał się nakłonić przyjaciela do opuszczenia wozu, lecz koniowi nie starczyło sił na rozbicie desek.

Mollie

Mollie była reprezentacyjną klaczą, którą Jones zaprzęgał do powozu. W zamian za pracę otrzymywała kostki cukru, była też ozdabiana wstążkami. Rewolucja nie wypłynęła dobrze na jej samopoczucie. Ostatecznie uciekła z folwarku. Najpewniej przeniosła się ona do któregoś z innych gospodarstw, by wieść tam spokojne życie przy człowieku.

Minimus

Minimus był jednym z knurów. Prędko znalazł się u władzy, wsławiając się zdolnościami poetyckimi. Był twórcą poematów i wierszy opiewających wspaniałość Napoleona.

Mojżesz

Kruk pana Jonesa. Początkowo opowiadał zwierzętom o czekającym na nie raju. Gdy doszło do rewolucji, opuścił folwark. Później powrócił i nadal snuł swoje opowieści. Był tolerowany przez świnie.

Pan Jones

Był właścicielem Folwarku Dworskiego. Nie należał do najokrutniejszych gospodarzy, jednak nie można go zaliczyć do najlepszych czy najpilniejszych. Gdy pewnego dnia Jones upił się szczególnie mocno (było

Polecamy również:

  • Charakterystyka Napoleona

    Napoleon był wielkich rozmiarów knurem rasy berkshire (jako jedyny w całym folwarku). Gdy rewolucja zakończyła się sukcesem, ze względu na swoją mocną pozycję, stał się jednym z kandydatów do przejęcia władzy. Bohater ten nie należał do najbystrzejszych mieszkańców farmy, lecz braki te... Więcej »

  • Charakterystyka Snowballa

    Snowball to, obok Napoleona, najważniejszy knur w świńskiej społeczności zamieszkującej Folwark Dworski. Był bardziej ruchliwy i wygadany od towarzysza, posiadał również bystrzejszy umysł. To on stanął na czele rewolucji i bohatersko poprowadził zwierzęta do boju w bitwie pod Oborą. Bohater odznaczał się... Więcej »

  • Charakterystyka porównawcza Napoleona i Snowballa

    Napoleon i Snowball byli nadzieją zwierzęcego społeczeństwa zamieszkującego Folwark Dworski. Po śmierci Majora to właśnie oni stanęli na czele przygotowań do rewolucji. Szybko każdy z nich znalazł wielu zwolenników, lecz na ich wysoką pozycję składały się odmienne czynniki. Więcej »

Komentarze (0)
1 + 1 =