Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X

Charakterystyka Mariana Pietrzyka - strona 2

Ostatnio komentowane
dzięki
Sasha • 2019-11-12 21:20:42
2+2*2-8+12-195883+20984023495+26x-16x+1902349x=?x
jprdl • 2019-11-12 17:21:46
Dzięki haha
roxiii • 2019-11-12 16:35:43
aha ok nie o to mi chodziło w wyszukiwarce XDDD
kreatywna nazwa • 2019-11-12 14:39:41
ok
m • 2019-11-12 13:59:33
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

problemy Zenka rozwiązać na drodze „oficjalnej”, z pomocą dorosłych i ich przyzwoleniem, zdaje sobie jednak sprawę z ogromu komplikacji, które mogłoby pociągnąć za sobą wydanie kolegi. Zna trudną sytuację chłopca z plaży i rozumie, że dorośli zmuszą go do powrotu do domu, gdzie nic dobrego na niego nie czeka, ostatecznie Marian odsuwa więc na dalszy plan swoje przekonania i wspaniałomyślnie pomaga Zenkowi w wypełnieniu jego planów.

Spośród młodych bohaterów powieści Marian wydaje się również postacią o najbystrzejszym umyśle, to on wpada bowiem zawsze na najlepsze pomysły, jak choćby ten, by wybrać się do Strykowa w poszukiwaniu wujka Zenka. Obok rozsądku i uczciwości cechuje się również sporą odwagą, ale – w przeciwieństwie do Pestki – nie szafuje nią na co dzień dla robienia na innym dobrego wrażenia, zachowując ją raczej na najtrudniejsze sytuacje, w których może przydać się najbardziej.

Polecamy również:

 • Charakterystyka Zenka Wójcika

  Zenek Wójcik jest tytułowym bohaterem powieści Ireny Jurgielewiczowej pt. „Ten obcy”. Jest wysokim, wysportowanym szesnastolatkiem o ciemnej czuprynie, dla którego rozmaite zręcznościowe wyczyny wydają się codziennością. Więcej »

 • Charakterystyka Uli Zalewskiej

  Ula Zalewska należy do dwójki głównych bohaterów powieści Ireny Jurgielewiczowej pt. „Ten obcy”. Jest sympatyczną trzynastolatką o szczupłej sylwetce i pięknych jasnych włosach. Matka dziewczyny umarła niedługo przed rozpoczęciem akcji, zaś ojciec ożenił się powtórnie kilka... Więcej »

 • Charakterystyka Pestki Ubyszówny

  Pestka Ubyszówna jest jedną z drugoplanowych bohaterek powieści pt. „Ten obcy”. Jest ładną, wysoką i smukłą trzynastolatką o ciemnych włosach i jasnych oczach, których spojrzenie wydaje się czasem przenikać do szpiku kości. Więcej »

 • Charakterystyka Julka Milera

  Julek Miller jest najmłodszym z bohaterów powieści Ireny Jurgielewiczowej pt. „Ten obcy”. Ma niewiele ponad dziesięć lat i niczym w zasadzie nie wyróżnia się spośród swoich rówieśników – w jego wyglądzie trudno doszukać się jakichkolwiek znaków... Więcej »

 • Ten obcy – charakterystyka bohaterów drugoplanowych

  Doktor Zalewski - ojciec Uli, mieszkający w Olszynach. Pan Zalewski opuścił matkę Urszuli dla innej kobiety. Po śmierci matki dziewczynka zamieszkała u ciotek w Warszawie. Ojciec wiele razy próbował ją odwiedzić, ale opiekunki Uli nie wyraziły zgody. Dziewczynka przyjeżdża do doktora tylko na wakacje. Więcej »

Komentarze (1)
2 + 1 =
Komentarze
MARIAN PIETRZAK I EUGENIUSZ GĄBKA • 2017-11-09 15:48:46
PIĘKNIE DZIĘKUJE ♥ 6 ŻEM DOSTAŁA FENKJU WERI MACZ