Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X

O krasnoludkach i sierotce Marysi - bohaterowie - strona 2

Ostatnio komentowane
Mit o Narcyzie można interpretować na wielu różnych poziomach. W najprostszym sensie s...
nikola • 2019-07-20 09:17:22
Bardzo fajne, proste wyprowadzenie wzoru.
Eto Demerzel • 2019-07-15 07:25:47
jest git
jakubas kok • 2019-07-08 10:19:33
przydałyby się jeszcze daty
j • 2019-06-27 15:49:28
wolę określenie niewierzący w boga i objawienia, lub racjonalnie myślący. jest taka p...
bergo • 2019-06-22 15:18:51
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

podróż do królowej Tatry. Dzielnie znosi trudy wyprawy, a gdy w końcu staje przed obliczem władczyni, pokazuje swoją skromność, prosząc ją jedynie o przywrócenie życia zwierzątkom.

Później Marysia odkrywa przed czytelnikiem swoje wspaniałe zdolności w zarządzaniu gospodarstwem Skrobka. Jest pracowita, toteż szybko udaje się jej uporać z panującym w chacie bałaganem. Odkrywa stos ziarna, kiedy bierze martwego chomika, aby godnie go pochować.

Sierotka Marysia jest dziewczynką skromną i niezwykle dobrą. Krzywda innych zdaje się sprawiać jej ból, toteż stara się zawsze czynić dobro i nie dopuszczać do tego, by inni cierpieli. Widoczny jest również jej rozsądek. Kiedy bierze w swój fartuch nieżyjącego gryzonia, wie, iż nie może powiedzieć o nim Wojtkowi i Kubie, ponieważ chłopcy mogą rozgrzebać miejsce jego pochówku.

Piotr Skrobek – czytelnik poznaje go, kiedy chłop zabiera na swój wóz krasnoludki. Wtedy jawi się jako postać nieuprzejma i chytra – za podwózkę chce połowy skarbów należących do małych ludzików oraz złośliwie postępuje z Podziomkiem, którego wysadza w Głodowej Wólce.

Później okazuje się jednak, iż Skrobek nie jest złym człowiekiem, lecz tak bardzo przygniata go bieda,

Polecamy również:

Komentarze (0)
4 + 1 =
echo $this->Html->script('core.min'); echo $this->Html->script('blockadblock.js'); echo $this->Html->script('fancybox/jquery.fancybox-1.3.4.min'); echo $this->Html->css('/js/fancybox/jquery.fancybox-1.3.4.min'); echo $this->Html->script('jnice/jquery.jNice', array('async' => 'async')); echo $this->Html->css('/js/jnice/jNice.min');