Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X

Maciej Kuczyński, Atlantyda, wyspa ognia – streszczenie

Ostatnio komentowane
wew
wewe • 2019-10-17 19:56:19
No elo
Elo • 2019-10-16 18:14:00
nie fajne
wertyuiop[] • 2019-10-16 16:41:14
Podobno pan Erwin oprócz żony miał wiele związków nieformalnych z innymi kobietami. R...
Marcin • 2019-10-16 12:12:31
Podobno Alessandro Volta był bardzo pobożny. Codziennie uczęszczał na Mszę Świętą...
Marcin • 2019-10-16 12:06:53
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

Głównym bohaterem utworu jest młody mężczyzna imieniem Awaru. Jest on zwiadowcą, który planuje dostać się na tajemniczą wyspę, wysłała go na tę wyprawę starszyzna jego plemienia. Po dotarciu na wyspę jej widok zaciekawił Awaru. Miejsce to bowiem było szeroko ucywilizowane – Awaru poznał świat tubylców, zasady ich handlu. Zwiedział teren i rejestrował każdy, najdrobniejszy szczegół – planował swoi rodakom przekazać dokładny opis krajobrazu. Podczas wędrówki odkrył, że pośrodku wyspy znajduje się miejsce otoczone murem, do którego wstępu nie ma żaden człowiek. Pod tym względem mieszkańcy zachowywali się bardzo dziwnie. Wódz plemienia podróżnika polecił mu poznać prawdziwą siłę tubylców – chciał bowiem dowiedzieć się, co spowodowało tak wysoki i szybki rozwój intelektualny, techniczny i gospodarczy. Na Atlantydzie ludzie żyli bowiem w spokoju i praworządności dzięki swoim wynalazkom.

Awaru pod imieniem Shanti zapoznał się dwoma mężczyznami, z których jeden zauważył, że młodzieniec zachowuje się dziwnie, bacznie obserwuje ich zachowanie i okolice.  Spotkał tam również zdrajcę swojego plemienia – dawnego znajomego Wanyangeriego. Mężczyzna ten uknuł spisek, w wyniku którego ojciec Awaru,

Polecamy również:

 • Siergiej Michałkow – biografia, książki

  Michałkow urodził się w Moskwie 13 marca 1913 roku. Był rosyjskim poetą i bajkopisarzem o pochodzeniu ziemiańskim. Twórca napisał wiele książek dla dzieci i młodzieży, ale jest również autorem słów do hymnu Rosji oraz Związku Radzieckiego. Więcej »

 • Ida Fink – biografia, książki

  Pisarka urodziła się 1 listopada 1921 roku w Zbarażu, leżącym wówczas na terenie II Rzeczypospolitej. Ida Fink była pochodzenia żydowskiego, od 1957 roku mieszkała na stałe w Izraelu. Ojciec Idy Ludwik Landau był lekarzem, a matka, Franciszka Stein, pracowała jako nauczycielka. Więcej »

 • Artur Oppman – biografia, książki

  Artur Oppman urodził się 14 sierpnia 1867 roku w Warszawie. Jest przedstawicielem poezji młodopolskiej, publicystą,  a także redaktorem. Pisarz pochodził z mieszczańskiej rodziny niemieckiej, która do Polski przybyła w 1807 roku. Więcej »

 • Małgorzata Piekarska – biografia, książki

  Pisarka urodziła się 24 lipca 1967 roku w Warszawie. Jest również dziennikarką prasową i telewizyjną. Debiutowała w 1986 roku kiedy w czasopiśmie „Okolice” opublikowała swoje opowiadania. W Telewizji Polskiej natomiast emitowane były jej reportaże. Więcej »

 • Jerzy Szaniawski – biografia, książki

  Jerzy Szaniawski urodził się 10 lutego 1886 roku w Zegrzynku. Był autorem dramatów, powieści, członkiem Polskiej Akademii Literatury. Więcej »

Komentarze (0)
2 + 5 =