Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X

Bracia Wright - biografia, wynalazki - strona 2

Ostatnio komentowane
git
zboczony maciek • 2018-06-17 19:28:46
erl98ghurt;g
g"SMRp;b' • 2018-06-17 13:48:24
istnieją też możliwości zweryfikowania rozkładu alkoholu we krwi w sposób matematycz...
aśka • 2018-06-17 11:01:08
ok
andrzej duda • 2018-06-14 10:31:18
Unia w Krewie 1386? Od kiedy? Unia w Krewie to rok 1385.
jjj • 2018-06-14 05:18:25
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

w założeniu kopiować ptasie skrzydła i kształty. Dzięki owej konstrukcji Lilienthal mógł, po uzyskaniu odpowiedniego rozpędu bądź skoku z wysokości, odbywać krótkie loty (czy też raczej "skoki"). Jego wynalazek wzbudził powszechny entuzjazm, niestety sam twórca zginął tragicznie, gdy w czasie kolejnego "skoku" załamała się konstrukcja szybowca. Niezależnie od wysiłków niemieckich, nad maszyną latającą pracowali również Francuzi, starając się użyć do jej budowy różnych silników. Ich maszyny były jednak za ciężkie i nie posiadały dobrze odwzorowanych skrzydeł.

Przełom nastąpił dopiero za sprawą braci Wilbura i Orville'a Wrightów, Amerykanów i właścicieli fabryki rowerów, zafascynowanych ideą latania. Znali oni dobrze osiągnięcia Lilienthala i pojęli wagę jego odkrycia, jednocześnie zaś udało im się skonstruować odpowiednio lekki, spalinowy silnik. Należy podkreślić, że nie byli oni jedynymi wynalazcami, którzy w tym okresie konstruowali podobne maszyny, jednakże jako pierwszym udało im się przyciągnąć odpowiednie zainteresowanie  i przeprowadzić lot kontrolowany.


14 grudnia 1903 roku pierwszy samolot braci Wright wzniósł się w powietrze. Początkowe, krótkie loty zaczęły coraz bardziej

Polecamy również:

 • Alexander Fleming - biografia, co odkrył

  Alexander Fleming urodził się 6 sierpnia 1881 roku w Lochfield na terenie Szkocji. Pochodził z wielodzietnej rodziny typowych szkockich gospodarzy, nie wyróżniając się na tle okolicy. Więcej »

 • Robert Oppenheimer - twórca bomby atomowej - biografia

  Odkrycie sekretu energii atomowej, jak również jej późniejsze zastosowanie w przemyśle i wojsku było zasługą prac szeregu naukowców, którzy na początku XX wieku zainteresowali się możliwościami danymi przez nowe odkrycia w fizyce. Prace nad energią atomową były prowadzone niezależnie od... Więcej »

 • Jurij Gagarin - biografia, dokonania

  Podczas trwania Zimnej Wojny obie główne strony konfliktu – ZSRR i USA – prowadziły w równej mierze działania militarne i polityczne, co i walkę prestiżową, mającą ukazać jeden blok jako lepiej rozwinięty, sprawniejszy i bardziej atrakcyjny niż przeciwnik. Jednym z głównych... Więcej »

 • Nikola Tesla - biografia, wynalazki

  Nikola  Tesla jest uważany za jednego z najgenialniejszych i najbardziej niezwykłych odkrywców i wynalazców XX wieku, a przy tym jest to osoba daleko mniej znana, niż jej największy rywal, jakim był Tomasz Edison. Nikola Tesla urodził się w  rodzinie prawosławnego duchownego,  w Smijan... Więcej »

 • Guglielmo Marconi – biografia i dokonania

  Guglielmo Marconi urodził się w 1874 roku w Bolonii. Pochodził z zamożnej rodziny; jego ojciec był właścicielem ziemskim, a matka była córką właścicieli wytwórni alkoholu w Dublinie. Wczesne dzieciństwo spędził w Anglii, później zaś uczył się w szkole we Włoszech. Więcej »

Komentarze (1)
3 + 1 =
Komentarze
aninim1111 • 2017-01-02 16:02:18
Dzięki szatanowi 5+