Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X

Subkultura hip-hop - opis, geneza, historia

Ostatnio komentowane
xd
xdddddd • 2017-12-14 19:21:21
jeba* gnypa
KRÓL BURSY • 2017-12-14 09:56:00
Coś tu nie gra - notacji bra-ket używa Dirac już w "Principles of Quantum Mechanics" (I...
elpe • 2017-12-13 20:17:11
NIC NIE WYTLUMACZONE NIE POLECAM A TFU POLECAM HOFFMANOWA MEMES
(TYLKO PRUS) • 2017-12-13 18:05:05
Mam pewne wątpliwości co do rzetelności tej strony. Przede wszystkim kto jest autorem t...
anonim • 2017-12-13 11:50:17
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

Subkultura hip-hop - opis, geneza, historia

Osią subkultury hip-hop jest hiphopowy gatunek muzyki, polegający na rapowanych tekstach i chwytliwych muzyce. W swoich piosenkach zespoły hip-hopowe poruszają kwestie dotyczące problemów społecznych współczesnego świata, a także specyficznych problemów grupy – hiphopowcy są więc często zbuntowaną młodzieżą w specyficzny – muzyczny sposób starającą się oswoić otaczającą ich rzeczywistość.

Warto podkreślić, że subkulturę hip-hopu bardzo często wybierają mieszkańcy blokowisk, ponieważ zespoły muzyczne i piosenki hiphopowe bardzo często poruszają problemy charakterystyczne właśnie dla tego środowiska.

Bardzo wielu członków subkultury hip-hopowej zajmuje się tworzeniem muzyki hip-hop, rymowaniem i tworzeniem bitów. Często również zajmują się oni malowaniem graffiti, dzięki któremu zaznaczają swoją obecność. Bardzo rozpoznawalnym elementem subkultury jest specyficzny taniec, tzw. breakdance, który wymaga znacznej sprawności fizycznej.

Członkowie subkultury hip-hop często bywają myleni ze skaterami, na co wpływa ich strój – zwykle luźne spodnie, obszerne bluzy, czapki z daszkiem lub chusty (najczęściej jest to markowa odzież z rozpoznawalnych firm).

Zespoły muzyczne i wykonawcy lubiani przez hiphopowców to Eminem, SnoopDog, a w Polsce, np. Peja czy Mezo.

Polecamy również:

Komentarze (0)
3 + 1 =