Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Polscy ministrowie spraw zagranicznych po 1989 roku

Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

Funkcje Ministra Spraw Zagranicznych w III RP  sprawowali: 

Andrzej Olechowski (Bezpartyjny Blok Wspierania Reform) - 26.20.1993 r. do 6.03.1995 r.
Władysław Bartoszewski -od 7.03.1995 r. do 22.12.1995 r,
Dariusz Rosati - od 29.12. 1995 r. do 31.10.1997 r.
Bronisław Geremek (Unia Wolności) - od 31.10.1997 r. do 30.06.2000 r.
Władysław Bartoszewski - 30.06. 2000 r. do 19.10.2001 r.
Włodzimierz Cimoszewicz (Sojusz Lewicy Demokratycznej) - 19.10.2001 r. do 5.01.2005 r.
Adam Daniel Rotfeld – od 5 stycznia 2005 31 października 2005
Stefan Meller - od 31.10.2005 r. do 9.05.2006 r.
Anna Fotyga (Prawo i Sprawiedliwość) - od 9.05.2006 r. do 7.09.2007, potem od 10.09.2007 r. do 16.11.2007 r.

Obecnym (2013 r.) Ministrem Spraw Zagranicznych w rządzie Donalda Tuska jest Radosław Sikorski. Stanowisko to objął w dniu 16 listopada 2007 r. Radosław Sikorski należy do Platformy Obywatelskiej.

Polecamy również: