Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X

Głosowanie / wybory - jako metoda rozwiązywania konfliktów politycznych

Ostatnio komentowane
ale kur.waa gówno
Twoja Matka • 2016-12-05 16:08:58
Moja nauczcielka zagroziła mi że pozwie mnie do sądu jak na wypracowania będe kopiowal...
drtjfghjfcghfcgh • 2016-12-05 15:17:27
Głupia książka ogolnie to nie pozdrawiam
Nesti • 2016-12-05 14:49:57
Jest 5 grudzien 2016..mam 63 lata..i zaczynam. Poznawac BOGA..dzieki ci Bze za ta ksiege s...
LIDIA • 2016-12-05 13:11:30
Czy mutacje samych rybosomów 70s lub 80s mogą powodować choroby dziedziczne?
GreenPea • 2016-12-05 10:16:04
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

Głosowanie / wybory - jako metoda rozwiązywania konfliktów politycznych

Głosowanie/wybory – te metody obowiązują przede wszystkim w państwach demokratycznych i stosowane są w celu rozwiązania konfliktów politycznych.

Głosowanie sprawdza się dobrze w niewielkich zgromadzeniach ludzkich, wówczas rozwiązanie następuje dosyć szybko. Jeżeli jednak jest to głosowanie dużych zbiorowości np. mieszkańców całego kraju, wówczas przeprowadzane są wybory (ewentualnie referendum). Uczestnik danej zbiorowości oddaje swój głos, następnie wszystkie głosy są liczone i stanowią one podstawę decyzji.

Stanowisko, racje pojedynczej osoby mają nikły wpływ na decyzję większość, dlatego też osoby o podobnych poglądach jednoczą się by łatwiej dotrzeć do świadomości dużej zbiorowości.

Polecamy również:

  • Mediacje - definicja, rodzaje, reguły - WOS

    Istnieje wiele sposobów rozwiązywania konfliktów – jednym z częściej stosowanych jest mediacja, czyli próba osiągnięcia porozumienia między stronami przy udziale bezstronnej i neutralnej osoby trzeciej, która pełni rolę mediatora (pośrednika próbującego wypracować... Więcej »

  • Negocjacje - definicja, rodzaje - WOS

    Negocjacje to proces polegający na odnalezieniu rozwiązania, które usatysfakcjonuje wszystkie strony zaangażowane w konflikt, najogólniej mówiąc to sztuka porozumiewania się. Więcej »

  • Arbitraż - definicja, znaczenie - WOS

    Arbitraż – to sposób rozwiązywania konfliktów stosowany w sytuacji, gdy obie strony nie widzą możliwości jednogłośnego rozstrzygnięcia. Cechą charakterystyczną tej metody jest zwrócenie się do bezstronnej osoby lub niezależnej instytucji o rozstrzygnięcie konfliktu. Więcej »

  • Sąd - jako sposób rozwiązywania konfliktów

    Sąd – to forma rozwiązania zaistniałego, między podmiotami, konfliktu drogą prawną, poprzez zdanie się na wyrok niezawisłego organu państwowego, posiadającego społeczną legitymację władzy. Więcej »

  • Kompromis - definicja - WOS

    Kompromis to porozumienie stron konfliktu, które wymaga poświecenia jednej i drugiej strony, bowiem obie strony coś tracą lub zyskują. Więcej »

Komentarze (0)
4 + 4 =