Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X

Szatan

Ostatnio komentowane
ale kur.waa gówno
Twoja Matka • 2016-12-05 16:08:58
Moja nauczcielka zagroziła mi że pozwie mnie do sądu jak na wypracowania będe kopiowal...
drtjfghjfcghfcgh • 2016-12-05 15:17:27
Głupia książka ogolnie to nie pozdrawiam
Nesti • 2016-12-05 14:49:57
Jest 5 grudzien 2016..mam 63 lata..i zaczynam. Poznawac BOGA..dzieki ci Bze za ta ksiege s...
LIDIA • 2016-12-05 13:11:30
Czy mutacje samych rybosomów 70s lub 80s mogą powodować choroby dziedziczne?
GreenPea • 2016-12-05 10:16:04
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

Szatan

Szatan w języku hebrajskim oznacza „przeciwnika” (satan). W teologii chrześcijańskiej Szatanem nazywany jest przywódca upadłych aniołów, którego głównym celem jest zniweczeniem Bożego planu zbawienia ludzkości. Bywa określany również diabłem (gr. diabolos to „oskarżyciel, kusiciel”). Uważany jest za księcia świata ziemskiego, zgodnie ze słowami samego Jezusa:

Już nie będę z wami wiele mówił, nadchodzi bowiem władca tego świata. Nie ma on jednak nic swego we Mnie. (J 14,30)

Postać Szatana występuje na kartach Pisma Świętego wielokrotnie. To on, ukrywając się pod postacią węża, namawiał Ewę do skosztowania owocu z drzewa dobra i zła (Rdz 3-24). Jest zatem odpowiedzialny za nieposłuszeństwo pierwszych rodziców; za grzech pierworodny i śmierć człowieka: A śmierć weszła na świat przez zawiść diabła i doświadczają jej ci, którzy do niego należą.(Mdr 2,24). To kłamliwe uwiedzenie Ewy jest uważane za najcięższe w konsekwencjach dzieło Szatana.

Przez grzech pierworodny Diabeł uzyskał pewnego rodzaj panowanie nad człowiekiem i od tej pory nieustannie, wraz z innymi złymi duchami, stara się przyłączyć go do swojego buntu przeciw Bogu. Człowiek jednak pozostaje wolny i ma wybór, gdyż moc diabła

Polecamy również:

  • Niebo

    W chrześcijaństwie pod nazwą „niebo” kryje się doskonałe życie z Trójcą Świętą; komunia z Bogiem, z Maryją i Aniołami oraz wszystkimi świętymi. Jest to rzeczywistość duchowa; świat niewidzialny. Więcej »

  • Czyściec

    Czyśćcem nazywa się stan ludzi, którzy umarli w łasce i przyjaźni z Bogiem, zatem są już pewni swojego zbawienia, niemniej potrzebują jeszcze końcowego oczyszczenia, aby uzyskać świętość konieczną do uczestnictwa w Królestwie Bożym Więcej »

Komentarze (0)
2 + 5 =