Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Charakterystyka Soni

Ostatnio komentowane
W krajowej radzie powinni być z wykształcenia prawa karnego a nie administracji (decyzje...
zs • 2015-01-31 18:00:09
Taki wiersz powinni czytać Ruscy w szkołach. Generalnie to oni są okłamywani, że trze...
Agniesia1831 • 2015-01-31 14:29:24
bardzo przydatne chłopie jak byś tylko dał działania na ułamkach to jesteś pro !!!!!...
elkog • 2015-01-29 20:15:22
Dzieki za Pomoc
Dobry Człowiek • 2015-01-28 18:10:22
Masakra
ola210703 • 2015-01-28 17:02:42
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

Zofia Siemionowa Marmieładowa, córka emerytowanego urzędnika Marmieładowa oraz pasierbica Katarzyny Iwanownej, to jedna z głównych bohaterek „Zbrodni i kary” Fiodora Dostojewskiego. Czytelnik najpierw dowiaduje się o jej istnieniu ze słów jej ojca, który opowiada o prostytuującej się córce, która w ten sposób utrzymuje rodzinę. Narrator przedstawia ją bezpośrednio dopiero w czasie poprzedzającym pogrzeb mężczyzny potrąconego przez powóz.

Sonia ma dwie powierzchowności – inaczej wygląda wtedy, gdy udaje się do pracy, wchodząc w świat rządzący się odmiennymi regułami, inaczej zaś prezentuje się prywatnie. Nocą przypomina nieco gustowną damę, lecz wrażenie to psuje jej widocznie zniszczony strój. Gdy pojawia się na pogrzebie ojca, ma na sobie kolorową suknię (nabytą z czwartej ręki) ozdobioną długim trenem, rozłożystą krynolinę, jasne buciki i słomkowy kapelusz, a w ręku dzierży parasol.

Ta filigranowa osiemnastoletnia blondynka mająca wspaniałe szafirowe oczy, dała się także poznać głównemu bohaterowi z innej strony. Kiedy przyszła do jego domu, ubrana była skromnie i całkiem elegancko – w prostą suknie i stary, nieco niemodny już kapelusz. Jej twarz była drobna i chudziutka, miała

Polecamy również:

  • Charakterystyka Raskolnikowa

    To główny bohater utworu, 23-letni były student prawa, ateista. Zmaga się z poczuciem wyobcowania, które wynikało z jego niskiego statusu społecznego i świadomości popełnionej zbrodni. Jednocześnie bohater jest przekonany o własnej wyjątkowości – uważa, że został stworzony do wyższych...

  • Charakterystyka Swidrygajłowa

    Arkadiusz Swidrygajłow jest jedną z najbardziej zagadkowych i niejednoznacznych postaci pojawiających się w „Zbrodni i karze”. Początkowo czytelnik zna go tylko z opowieści innych bohaterów. Swidrygajłow był panem domu, w którym jako guwernantka pracowała Dunia – siostra Raskolnikowa.

  • Charakterystyka bohaterów drugoplanowych

    Eudoksja Raskolnikow - siostra Raskolnikowa. Piękna, szlachetna, wykształcona dziewczyna. Nie ma szczęścia w miłości, najpierw jej opinia zostaje nadszarpnięta przez zaloty Swidrygajłowa, później matka Duni chce –  poprzez wydanie jej za Łużyna – zdobyć pieniądze na życie i studia brata.

Przepisz kod:
wczytaj nowy