Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Samotność bogów - streszczenie

Ostatnio komentowane
I'm out of league here. Too much brain power on diyspal!
Karess • 2015-01-25 05:33:25
lol love the chubby baby pics :)I, too, worry about those tnhgis though....Brian is a soli...
Lydie • 2015-01-25 05:27:03
Hi Christy,Very sorry for the delay. If your husband still needs reiepsrntateon, or some ...
Edder • 2015-01-25 05:22:29
anulka406 / No cf3ż, Katsuka, jak tak patrzę na Twoje rysunki i mam w głowie zdiane...
Parvez • 2015-01-25 05:19:42
"Niech mi ktoś wytłumaczy, jakie stwarzam zagrożenie na drdzoe, nie zapinając pasf3w w...
Kiryu • 2015-01-25 05:09:04
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

Plemię żyjące w Puszczy od 150 lat wyznaje Boga Dobroci, którego kult przynieśli „ludzie w długich sukniach”. Wraz z nimi do wioski wkroczyła także cywilizacja. Obecnie w osadzie pozostaje dwóch kapłanów: stary Isak i młody Ezra. Wiara w dawnych bogów jest zakazana, jednak oni nadal istnieją, choć już słabi i niemal zapomniani. Tylko stary szaman dba o to, by dawni bogowie nie mścili się na Plemieniu za ich zdradę.

Wszystkich mieszkańców obowiązuje Tabu – zakaz przechodzenia na drugą stronę rzeki. Można to uczynić wyłącznie w jednym miejscu. Któregoś dnia prąd znosi małą dziewczynkę na drugi brzeg w zakazanym miejscu. Wszyscy to widzą, jednak nikt nie reaguje wierząc, że jeśli zbliży się do rzeki, zostanie sparaliżowany. Jon, dwunastoletni chłopiec, nie może patrzeć obojętnie na śmierć dziecka. Rzuca się za dziewczynką do wody i ratuje ją. Znalazłszy się na zakazanym brzegu, słyszy dziwny głos. Jak się później okazuje, to wezwanie Bezimiennego, czyli potężnego dawniej boga Światowida, któremu okoliczne plemiona oddawały cześć i składały ofiary, czasem nawet z ludzi.

Od tamtej pory Jonowi zdarza się słyszeć ów dziwny i przejmujący głos. Szaman wyjaśnia mu, że jest to wezwanie Bezimiennego,

Polecamy również:

Przepisz kod:
wczytaj nowy
Lucky • 2015-01-23 23:17:27
Pawle,uciekaj z IE 6.0. Aktualizacje oprogramowania to najważniejsza keitswa bezpieczeństwa i naprawdę, lepiej zapobiegać niż leczyć. Nie mf3wiąc już, że wiele nowinek technologicznych wymuszają korzystanie z nowego oprogramowania bo z tym wiąże się rozwf3j aplikacji. To tak, jakbyś jeździł cały czas rowerem i nie przesiadł się na samochf3d niby to samo, a jaka wygoda