Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

List do Kolosan

Ostatnio komentowane
bardzo przydatne chłopie jak byś tylko dał działania na ułamkach to jesteś pro !!!!!...
elkog • 2015-01-29 20:15:22
Dzieki za Pomoc
Dobry Człowiek • 2015-01-28 18:10:22
Masakra
ola210703 • 2015-01-28 17:02:42
To jest książka wstrząsająca realizmem opisu przeżyć i obserwacji autorki. Zbyt ma...
zgred • 2015-01-27 21:22:12
far nie jewt nie policzalnym
trololo • 2015-01-27 13:22:09
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

List do Kolosan został napisany przez św. Pawła w czasie jego uwięzienia w Rzymie (lata 61-63). Był reakcją Apostoła na niepokojące wieści dochodzące z gminy w Kolosach, gdzie pojawiły się tendencje judaizujące oraz szerzyły poglądy synkretyczne, nawiązujące do spekulacji pseudofilizoficznych Greków (tzw. pregnoza). W konsekwencji wyłonił się przesadny kult aniołów jako bytów pośrednich.

W tych okolicznościach św. Paweł wygłasza naukę o Chrystusie i Jego bezwzględnym pierwszeństwie. Mówi o Nim jako o „Pierworodnym wobec każdego stworzenia” (Kol 1,15) tzn. zrodzonym przed wszystkimi rzeczami stworzonymi – Chrystus jest Początkiem. Podkreśla również, że Jezus jest Głową Ciała (czyli Kościoła). Zaznacza, że cała hierarchia bytów anielskich została stworzona przez Niego i dla Niego. Mówiąc o Jezusie jako Pełni ma na myśli Pełnię Jego Bóstwa, a tym samym współistotność z Ojcem. Chrystus ukazany zostaje również jako Odkupiciel:

I aby przez Niego znów pojednać wszystko z sobą: przez Niego - i to, co na ziemi, i to, co w niebiosach, wprowadziwszy pokój przez krew Jego krzyża. (Kol 1,20)

Apostoł ostrzega przed fałszywymi naukami i herezjami, namawiając do umacniania się w wierze w prawdziwego

Polecamy również:

 • Ewangelia św. Mateusza - opracowanie, najważniejsze wydarzenia

  Ewangelia świętego Mateusza została napisana w języku greckim, ponieważ była przeznaczona dla chrześcijan greckojęzycznych. Różni się ona od trzech pozostałych przekazów kanonicznych w kilku ważnych aspektach. Mateusz był uczniem Jezusa i napisał swoją Ewangelię o życiu i śmierci Chrystusa, kładąc...

 • Ewangelia św. Marka - opracowanie, najważniejsze wydarzenia

  Ewangelia świętego Marka charakteryzuje się prostą stylistyką i rozwinięciem partii narracyjnych. Jak zaznacza Wilfrid J. Harrington, mamy tu do czynienia z dążeniem do podporządkowania wydarzeń jednemu wyrazistemu schematowi. Wyraża się to w podobnej konstrukcji wszystkich opowieści i używaniu analogicznych...

 • Ewangelia św. Łukasza - opracowanie, najważniejsze wydarzenia

  Święty Łukasz dedykował swoją Ewangelię „szlachetnemu Teofilowi”, zaś jego przekaz był skierowany do odbiorców nie znających zwyczajów i realiów żydowskich. Uważa się, że autor trzeciej Ewangelii wykazuje największą wrażliwość na czynniki historyczne życia i działalności Jezusa...

 • Ewangelia św. Jana - opracowanie, najważniejsze wydarzenia

  Ewangelia świętego Jana wyraźnie odróżnia się od trzech pozostałych, tak zwanych synoptycznych. Odmienność czwartej Ewangelii wynika przede wszystkim ze stylistyki tekstu oraz głębokiej teologoizacji wydarzeń oraz języka. Styl tej Ewangelii jest znacznie trudniejszy niż innych autorów. W centrum wizji...

 • Dzieje Apostolskie - streszczenie

  Dzieje Apostolskie to dzieło św. Łukasza, autora trzeciej Ewangelii kanonicznej. Powstało najprawdopodobniej w Rzymie przed 63 rokiem. Św. Łukasz był uczniem i towarzyszem św. Pawła.

Przepisz kod:
wczytaj nowy
John • 2015-01-24 01:04:22
jaś pisze:ciągłość tradycji kaeoilckitj powinien rf3wnież obejmować kwestię obyczajf3w.A wy biedoki, zostaliście oszukani, zresztą, ja też, przez modę, ktf3ra jest jednym z wielu zjawisk wpisujących się w cywilizację śmierci.Dzisiejsza moda, zwana w wielu kręgach neopogańską wprowadzana była etapami począwszy od dwudziestolecia międzywojennego aż do dzisiaj. Owa etapowość pozwoliła na zacieranie norm moralnych nawet wśrf3d społeczności chrześcijańsakiej, w sposf3b przez laikf3w niezauważany.Tak więc niemoralny strf3j, ktf3ry wprowadzony jako nowy oburzał wiernych, przestawał ich powoli oburzać, kiedy wprowadzano ubiory jeszcze bardziej pożadliwe Proces powyższy doprowadził do noszenia nawet przez kobiety kościoła katolickiego spf3dniczek mini, krf3tkich bluzek bez rękawf3w i z dekoltami, itd Dlatego nie pozwf3lcie na eksperymenty, typu wzory waszych regionf3w w spf3dniczkach mini, proszę Bo tradycyjne struktury myślenia w swej doskonałej formie, bo Doskonale wypełnionej są prawdą Religii Chrześcijańskiej Katolickiej. A prf3ba uznawania ich za przestarzałe rf3wnież w kręgach katolickich jest wprowadzaniem nieścisłości, niespf3jności, zmiany właściwych rzeczy miejsc. A Katolicyzm to miłość, czyli pokf3j, czyli harmonia, czyli ład- ładność- piękno.( Kształtem Miłości piękno jest( ) -C.K.N.)A ten ład to czystość, bo czystość polega nie na złu rzeczy samej w sobie, ale na właściwym rzeczy miejscu, ład bowiem jest uporządkowaniem rzeczy, czyli nadaniem im właściwego miejsca. Takie miejsce ma mieć rf3wnież strf3j kobiety, ktf3rą słusznie, w kult. tradycyjnej zwaną niewiastą- nieznającą zła, ale i nieznaną, tajemniczą, oczekującą odkrycia, zdobycia. To odkrycie mogło stać się udziałem tylko tego kto otrzymał klucze Świątyni Ducha Świętego niewiasty w Sakramencie Małżeństwa, by wypełniać Wolę Bożą. I tylko w tej Woli Bożej, w atmosferze sacrum, jedyności, wyjątkowości i zachwytu przeżywana może być przyjemność Nigdzie indziej!A dziś wystawia się tajemnice na ulicę! Na zbiorową prowanację i znudzenie- zpowszednienie! Na pomniejszanie przyjemności przez przesyt i/lub przyzwyczajenie, ktf3re prowadzi do grzesznego zapotrzebowania niektf3rych na coraz mocniejsze doznania Do Profanacji!Odnawiajcie, proszę tradycyjne struktury w waszej kulturze, oraz elementy, ktf3rymi one zarządzają. Jednym z tych wiele znaczących elementf3w jest strf3j. NIe zapominajcie, że rf3wnież w tradycji mogą tkwić jakieś błędy dawnych, nieraz aktualnych przywar- czyli brakf3w. One zaś Wypełnione zostały Na Krzyżu- tam wracać!Wierzę w Waszą dobroć, oddanie i intencję!