Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Calineczka - streszczenie

Ostatnio komentowane
I'm out of league here. Too much brain power on diyspal!
Karess • 2015-01-25 05:33:25
lol love the chubby baby pics :)I, too, worry about those tnhgis though....Brian is a soli...
Lydie • 2015-01-25 05:27:03
Hi Christy,Very sorry for the delay. If your husband still needs reiepsrntateon, or some ...
Edder • 2015-01-25 05:22:29
anulka406 / No cf3ż, Katsuka, jak tak patrzę na Twoje rysunki i mam w głowie zdiane...
Parvez • 2015-01-25 05:19:42
"Niech mi ktoś wytłumaczy, jakie stwarzam zagrożenie na drdzoe, nie zapinając pasf3w w...
Kiryu • 2015-01-25 05:09:04
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

Pewna kobieta nie mogła mieć dzieci, a bardzo tego pragnęła. Udała się więc do czarownicy, która dała jej ziarnko jęczmienia i nakazała posadzić je w doniczce. Kosztowało ono dziesięć groszy.

Wkrótce wyrosła piękna roślina, a w jej kwiecie znajdowała się maleńka dziewczynka. Otrzymała imię Calineczka (w wersji „Dziecię Elfów” – Odrobinka), kobieta zrobiła dla niej kolebkę z łupiny orzecha oraz kołderkę z płatka róży. Za dnia Calineczka pływała po talerzu (miała łódkę z listka tulipana), a nocami grzecznie spała. Potrafiła także śpiewać tak pięknie, jak nikt inny na świecie.

Pewnego dnia do domu kobiety weszła ropucha. Gdy zobaczyła Calineczkę, pomyślała, że byłaby ona piękną żoną dla jej syna. Porwała więc dziewczynkę wraz z kołyską i zaniosła do swojego mieszkania. Kiedy pokazała ją synowi, ten powiedział: „Koak, koak, breke – ke –ks!”. Postanowili ulokować ją na liściu lilii wodnej, który był jak wyspa na środku wody.

Kiedy dziewczynka obudziła się, zaczęła płakać. Tymczasem ropucha przygotowywała mieszkanie dla młodej pary. Później wraz z synem pojawiła się przed Calineczką i oświadczyła jej, że wkrótce zostanie żoną ropucha. Zabrali kołyskę i zostawili samotną dziewczynkę na

Polecamy również:

  • Calineczka - interpretacja

    Calineczka była piękna, uczynna i miała niezwykle dobre serce. Dlatego też wiele stworzeń próbowało uczynić z niej swoją żonę. Mała istotka nie potrafiła stawiać oporu, a tylko dzięki pomocy innych udało się jej uciec przed ropuchą i kretem.

Przepisz kod:
wczytaj nowy