Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Puc, Bursztyn i goście – bohaterowie

Ostatnio komentowane
The answer of an extpre. Good to hear from you.
Katherin • 2014-12-21 16:14:47
trzeba wyraźnie zaznaczyć, że chzodi o gęstość liniową ( w kilogramach na metr, a n...
Ibere • 2014-12-21 16:11:16
I thguoht finding this would be so arduous but it's a breeze!
Dina • 2014-12-21 16:10:31
Kacper pisze:Słuchajcie, zrf3bcie to tak:Przejedźcie IrfanView wszystkie pliki i piizoen...
Benu • 2014-12-21 16:09:15
Ale fajna seria, magiczne ozrbaki. Nie wiem ktf3re zdjęcie mi się najbardziej podoba, bo...
Julien • 2014-12-21 16:00:05
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

Bohaterami powiastki Jana Grabowskiego pt. „Puc, Bursztyn i goście” są w większości zwierzęta ukazane jako postaci równoważne z ludźmi, posiadające swoje charaktery i przekonania.

Puc jest starszym z dwóch psów zamieszkujących podwórze, dlatego też poczuwa się do opieki i wychowywania młodszego Bursztyna, nad którym posiada sporą intelektualną przewagę. Czasem i on ma ochotę pouganiać się za gołębiami i motylami, stara się jednak zachowywać powagę i świecić przykładem psich manier. Był bardzo pilnym uczniem w czasie tresury odbywającej się w kącie za kredensem, toteż zna sporo sztuczek i metod na podejście ludzi, trafnie przewiduje również ich humory i dobiera do nich odpowiednią taktykę.

Bursztyn jest młodszym psem, żywiołowym i radosnym, skorym do rozmaitych psot i nie liczącym się z ich konsekwencjami. W odróżnieniu od Puca za żadne skarby nie pozwolił się wytresować i nauczyć żadnych sztuczek, toteż w jego stosunkach z Katarzyną próżno doszukiwać się wyczucia i dyplomacji. Próbuje chadzać własnymi ścieżkami, ale w każdej trudniejszej sytuacji poddaje się mądrości Puca i postępuje zgodnie z jego radami.

Mikado jest jednym z dwóch gości. Jest malutkim pieskiem rasy japońskiej ze mocnym

Polecamy również:

Przepisz kod:
wczytaj nowy