Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X

Niemcy - bohaterowie

Ostatnio komentowane
NIC NIE WYTLUMACZONE NIE POLECAM A TFU POLECAM HOFFMANOWA MEMES
(TYLKO PRUS) • 2017-12-13 18:05:05
Mam pewne wątpliwości co do rzetelności tej strony. Przede wszystkim kto jest autorem t...
anonim • 2017-12-13 11:50:17
Czat
Weronika • 2017-12-12 20:39:31
@Lupek, dziękujemy za zwrócenie uwagi. Literówka poprawiona.
ADMIN • 2017-12-13 11:11:39
Bardzo przydatne. Dziękuję serdecznie. Tylko mam mały dylemat z tym czwartym jeźdźce...
nieznajoma • 2017-12-11 18:44:07
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

Niemcy - bohaterowie

Profesor Walter Sonnenbruch

Jest wybitnym naukowcem w dziedzinie biologii. Ma dwoje dzieci, a jednego syna stracił na wojnie. Profesor nie popiera działań faszystów, stara się od nich odciąć, zamyka się w swoim świecie, w swoim laboratorium i nie dopuszcza do siebie wieści ze świata. Nie chce słuchać komunikatów, nie czyta gazet, nie podróżuje po Europie, nie chce nawet przyjąć francuskiego koniaku. Jest człowiekiem szanowanym, Hoppe uważa go za ideał.

Profesor myśli o sobie jako o „uczciwym Niemcu”, jest przekonany, że nie robi niczego złego, ale wstydzi się za swój naród „ogarnięty szaleństwem”. Wstydzi się też za swojego syna Willego, który jest oficerem SS. Nadal nie może pogodzić się ze stratą drugiego syna.

Profesor tylko w domowym zaciszu ma odwagę wygłaszać antyfaszystowskie przekonania. Pielęgnuje w sobie ideały, które wyznaje, by przechować je na lepsze czasy. Wierzy, że rządy faszystów upadną i powstaną nowe Niemcy.

W chwili próby, kiedy dawny asystent skazany za antyfaszystowskie poglądy prosi go o pomoc, okazuje się zupełnie bezsilny. Chce się go pozbyć z domu, nie potrafi protestować, gdy syn zamierza wezwać policję. Później próbuje zatuszować całą sytuację, a gdy

Polecamy również:

Komentarze (0)
1 + 5 =