Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X

Wojna i pokój - bohaterowie

Ostatnio komentowane
Opis bardardzo prosty w pozytywnym znaczeniu i łatwo się go tłumaczy np na angielski ki...
NOEL • 2017-07-27 21:52:43
Co jest przyczyna , ze czastki maja ladunek elektryczny , czy nie jest to podobny mechan...
Le • 2017-07-22 21:28:41
W modelu stardardowym mezo obojetny ( pi ) zbudowany jest z kwarku ( u ) i antykwarku ( u...
Lech Lechman • 2017-07-22 19:28:02
Dlaczego nie ma daty wstawienia komentarza? Manipulacja?
Ciekawski • 2017-07-22 07:43:14
niech twardo sprawuja swoj urzad
kasia • 2017-07-20 17:16:17
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

Wojna i pokój - bohaterowie

Natasza Rostowa

Główna postać kobieca w powieści Lwa Tołstoja, hrabianka, najmłodsza córka Rostowów. Na początku powieści jest kilkunastoletnią dziewczyną, która przejawia wielki talent do śpiewu i tańca. Kiedy dorasta, staje się piękną kobietą skutecznie przykuwającą uwagę mężczyzn. Zaręcza się nawet z Bołkońskim, lecz pod wpływem Anatola Kuragina zrywa obietnicę i odmawia księciu.

Gdy Bezuchow uświadamia jej, iż Kuragin ma już żonę w Polsce (mężczyzna opuścił ją), bohaterka przechodzi załamanie nerwowe. Podejmuje nawet próbę samobójczą (chce otruć się arszenikiem), ale zostaje uratowana. Od tego czasu chce zmienić swoje życie, na co wielki wpływ ma religia. Gdy nadarza się okazja, przeprasza księcia Bołkońskiego i otacza go opieką – mężczyzna był ranny, przed śmiercią wybaczył Nataszy. Następnie zostaje żoną Bezuchowa, u boku którego odnajduje szczęście, chociaż jest kobietą nieco despotyczną.

Pierre Bezuchow

Nieślubny i najukochańszy syn hrabiego Kiryła Bezuchowa. W młodości edukację odbierał zagranicą, gdzie uformowały się jego poglądy. Już podczas przyjęcia rozpoczynającego akcję „Wojny i pokoju” można dostrzec, że nie budził on sympatii przedstawicieli arystokracji, którzy

Polecamy również:

Komentarze (0)
1 + 5 =