Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X

Joseph Goebbels - biografia, działalność, śmierć

Ostatnio komentowane
genialne
bobo • 2017-06-20 19:33:18
Przepraszam, ale islam nie jest religią a ideologią która podporządkowuje sobie wszyst...
Dyabeł • 2017-06-14 09:57:54
nie wiem o co ci chodzi
To ja • 2017-06-13 20:59:19
Interesujące no ;)
Olcix • 2017-06-13 14:33:24
o czym to jest? Czytam od wielu lat,różną literaturę, ale nie polecam
ja • 2017-06-13 09:35:58
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

Joseph Goebbels - biografia, działalność, śmierć

Joseph Paul Goebbels urodził się 29 października 1897 roku w Rheydt, na terytorium Cesarstwa Niemieckiego. Jego rodzina była katolicka, ojciec pracował jako urzędnik państwowy. Podobnie jak wielu młodych chłopców w tym okresie Goebbels był wychowywany w duchu wielkoniemieckiego patriotyzmu i wierze w potęgę Niemiec. W młodym wieku był bardzo religijny, pobierał nauki w szkole katolickiej, potem zaś na największych niemieckich uniwersytetach.

Goebbels w przeciwieństwie do wielu nazistowskich prominentów nigdy nie był w armii i nie walczył w czasie I wojny światowej. Było to spowodowane jego ogólnie słabym zdrowiem i kalectwem (przez całe dorosłe życie kulał). Lata wojny spędził więc na nauce i przygotowaniu do pracy. W roku 1921 uzyskał tytuł doktorski, z którego był zresztą dumny do końca życia.

Przyszły mistrz propagandy zainteresował się partią NSDAP w  latach 20. W 1924 roku oficjalnie wstąpił do partii i prędko wspinał się po szczeblach kariery. Było to związane z jego postawą wobec Hitlera, którego, jak potwierdzają liczne relacje, od pierwszego spotkania w cztery oczy traktował niemal jak proroka, odrzucając wcześniej istniejące wątpliwości względem kompetencji czy wizji fuhrera.

Polecamy również:

  • Heinrich Himmler - biografia, działalność, śmierć

    Heinrich Himmler urodził się 7.10.1900 roku w Monachium, na terytorium Cesarstwa Niemieckiego. W młodości nic nie wskazywało na to, że wyrośnie z niego jeden z największych zbrodniarzy w dziejach ludzkości. Młody Himmler dorastał w niemieckiej patriotycznej rodzinie nauczyciela i otrzymał staranne wychowanie. Więcej »

  • Rudolf Hoess - biografia, działalność, śmierć

    Rudolf Hess należał do jednej z najważniejszych postaci wczesnego etapu formowania się NSDAP i początków III Rzeszy. Jako "szara eminencja" stojąca za Hitlerem, odgrywał on duży wpływ na kształtowanie się nowego reżimu, polityki zagranicznej i wewnętrznej. Tym ciekawszy jest więc jego nietypowy i prawie... Więcej »

  • Herman Goering - biografia, działalność, śmierć

    Hermann Wilhelm Göring  urodził się 12 stycznia 1893 roku w Rosenheim, na terenie Cesarstwa Niemieckiego. Był synem zamożnego i znanego urzędnika kolonialnego. W dzieciństwie i młodości wykazywał zarówno dużą inteligencję, jak i skłonność do bójek i kłótliwość, co powodowało problemy... Więcej »

Komentarze (0)
5 + 4 =