Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X

Heinrich Himmler - biografia, działalność, śmierć

Ostatnio komentowane
www.wp.pl
as • 2018-01-15 17:25:25
Ty fajny
Fajnioszek • 2018-01-14 21:10:46
Śmierć Husa ukazuje prawdę o papiestwie, zresztą po dziś dzień te funkcje się nie z...
Małgorzata Konstańczak. • 2018-01-14 12:54:49
bardzo fajne i pomogło mi wypełnić zeszytb lektur
killer • 2018-01-14 12:44:13
@Krzysiek, dziękujemy za zwrócenie uwagi. Już poprawione.
ADMIN • 2018-01-15 09:04:30
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

Heinrich Himmler - biografia, działalność, śmierć

Heinrich Himmler urodził się 7.10.1900 roku w Monachium, na terytorium Cesarstwa Niemieckiego. W młodości nic nie wskazywało na to, że wyrośnie z niego jeden z największych zbrodniarzy w dziejach ludzkości. Młody Himmler dorastał w niemieckiej patriotycznej rodzinie nauczyciela i otrzymał staranne wychowanie. W czasie I wojny światowej na własną prośbę wstąpił do armii, nie zdążył jednak dotrzeć na front przed zakończeniem działań wojennych. W czasie rozruchów rewolucyjnych, jakie objęły Niemcy w latach 1918 - 1919 był jednak jednym z członków Freikorpsów - ochotniczych formacji paramilitarnych, używanych głównie do zwalczania komunistów. Po ustabilizowaniu sytuacji rozpoczął studia wyższe. Tam też zainteresował się poglądami prawicowymi, co zaowocowało wstąpieniem do formującej się wtedy partii nazistowskiej.

Od połowy lat 20. Himmler coraz bardziej angażował się w ruch nazistowski, stopniowo stając się jednym z jego najbliższych współpracowników. Przez dłuższy czas rywalizował o względy „przybocznego” wodza z szefem SA, Ernstem Rohmem. W celu jego przeciwstawienia się jego wpływom, Himmler rozpoczął tworzenie własnej organizacji, tzw. „Sztafet Ochronnych”, w skrócie SS. Ostatecznie

Polecamy również:

  • Rudolf Hoess - biografia, działalność, śmierć

    Rudolf Hess należał do jednej z najważniejszych postaci wczesnego etapu formowania się NSDAP i początków III Rzeszy. Jako "szara eminencja" stojąca za Hitlerem, odgrywał on duży wpływ na kształtowanie się nowego reżimu, polityki zagranicznej i wewnętrznej. Tym ciekawszy jest więc jego nietypowy i prawie... Więcej »

  • Herman Goering - biografia, działalność, śmierć

    Hermann Wilhelm Göring  urodził się 12 stycznia 1893 roku w Rosenheim, na terenie Cesarstwa Niemieckiego. Był synem zamożnego i znanego urzędnika kolonialnego. W dzieciństwie i młodości wykazywał zarówno dużą inteligencję, jak i skłonność do bójek i kłótliwość, co powodowało problemy... Więcej »

  • Joseph Goebbels - biografia, działalność, śmierć

    Joseph Paul Goebbels urodził się 29 października 1897 roku w Rheydt, na terytorium Cesarstwa Niemieckiego. Jego rodzina była katolicka, ojciec pracował jako urzędnik państwowy. Podobnie jak wielu młodych chłopców w tym okresie Goebbels był wychowywany w duchu wielkoniemieckiego patriotyzmu i wierze w potęgę... Więcej »

Komentarze (0)
1 + 4 =